Bitcoin, czy warto się angażować w 2020 roku?

bitcoin czy warto

Bitcoin jest to internetowa kryptowaluta wprowadzona do obrotu w 2009 roku przez nieznaną osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Nie wiadomo do końca kto stworzył bitcoina. Znany jest tylko pseudonim twórcy. Dlatego niektórzy zastanawiają się czy warto angażować się w bitcoina.

Bitcoin wykorzystuje technologię krytpowalut, która polega na tym, że każda transakcja jest zapisana w tzw. łańcuchu (blockchain). Każdy użytkownik bitcoina ma zapisane wszystkie transakcje, które odbyły się od jej powstania. Dzięki temu, za każdym razem gdy pojawia się nowa transakcja w systemie. Może ona zostać porównana do wszystkich zapisów innych użytkowników.

Skuteczny bot giełdowy

Można to porównać do publicznej aukcji, w której bliżej nikomu nieznane osoby poprzez podniesienie ręki zgłaszają chęć zapłacenia odpowiedniej sumy za określony przedmiot.

Inni uczestnicy aukcji są gwarantem, że końcowa suma była najwyższa i musi być ona zapłacona oraz, że przedmiot należy  bezzwłocznie wydać zwycięzcy aukcji. Uczestnicy sieci bitcoina poprzez moc obliczeniową swoich komputerów, kart graficznych, czy w dzisiejszych czasach głównie tak zwanych koparek dbają o bezpieczeństwo, transparentność i odporność na manipulacje.

Bitcoin, czy warto?

Przygoda z rynkiem kryptowalut może przynieść nam ogromne korzyści finansowe. Jednakże tak jak w przypadku giełd trzeba to robić rozsądnie. Przede wszystkim należy posiadać komputer stacjonarny z dostępem do internetu. Następnie założyć lub pobrać portfel.  Chcąc kupować bądź też sprzedawać coiny trzeba zarejestrować się na giełdzie takiej jak Binance.

Na dzisiaj bitcoin plasuje się w okolicach 28 tysięcy złotych. Momentami potrafił kosztować ponad 50 tysięcy złotych, co jest naprawdę imponującym osiągnięciem. Choć pachnie z lekka spekulacją, kiedy spojrzy się na dzienne wahania kursu bitcoina. Bitcoin to kryptowaluta, która została wprowadzona w 2009 roku. Nie posiada banku centralnego, a więc jest też niezależna od żadnego kraju. Co to jest bitcoin sprawdzisz tutaj: https://bitcoinset.pl/co-to-jest-bitcoin/

Zanim zakupimy waluty elektroniczne musimy założyć internetowy portfel. Kryptowaluty takie jak bitcoin przechowywane są w wirtualnych portfelach użytkowników. W nim znajdą się nasze aktywa. Dostępnych portfeli do bitcoina jest wiele. Mają też różne zabezpieczenia. W sieci można przejrzeć ich ranking. Samo kupno zachodzi za pośrednictwem giełd kryptowalut. Tam można znaleźć waluty i śledząc ich kurs dokonać zakupu.

Giełda BEZ Weryfikacji

Czy warto się angażować w bitcoina?

Główną zasadą bitcoina jest zgoda społeczności inwestującej w tą walutę, że istnieje i będzie istnieć jedynie 21 mln jednostek bitcoina. To sztywne ograniczenie sprawia, że ta kryptowaluta jest nie podlega inflacji. Jest to bardzo polecany współcześnie sposób inwestowania. Jednak jest to opcja dla osób znających blockchain i mających pojęcie o inwestowaniu w instrumenty z dużym ryzykiem. Mimo że ceny bitcoina ciągle rosną, ryzyko istnieje.

Bitcoin jest wartą zainwestowania walutą także dlatego, że można nią płacić w handlu wirtualnym i w sklepach stacjonarnych. W wielu miejscach można już płacić bitcoinami, które powoli stały się wymienialne na złotówki lub inne waluty krajowe. Także PayPal zaczął obsługiwać tę kryptowalutę.

Należy pamiętać, że w Polsce obrót bitcoinem jest legalny, ale nie traktowany jako inwestycja w instrument finansowy lub walutę krajową. Polskie prawo nie uznaje bitcoina za pełnoprawną walutę. Z drugiej strony bitcoin od 2016 roku nie jest obciążony podatkiem VAT.