Podstawowe informacje na temat kryptowaluty bitcoin

informacje bitcoin

W czasach rozwoju technologii internetu i komputerów chętnie szukamy sposobów, aby wykorzystać je w celu dodatkowego lub stałego zarobku. Możliwości internetu są nieograniczone. Jest on pełen opcji, wśród których każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Od pewnego czasu dosyć popularne stają się kryptowaluty. Popyt na nie stale rośnie, tak samo jak ich kurs. Obecnie najbardziej wartościową i pożądaną tego typu walutą jest bitcoin. W artykule znajdziesz informacje na jego temat.

Podstawowe informacje na temat bitcoina

Co to właściwie jest bitcoin i czym się wyróżnia? To waluta kryptograficzna oparta na technologii blockchain, stworzona przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto w 2008 roku. Przeznaczona do szybkich płatności, chętnie kupowana i sprzedawana na giełdach. Wzbudziła zainteresowanie całego świata, a wielu szczęśliwych posiadaczy zdołało dzięki niej sporo zarobić.

Giełda BEZ Weryfikacji

W sieci możemy znaleźć wiele sposobów, które mogą umożliwić zdobycie tej wirtualnej waluty. Poniżej informacje na temat trzech podstawowych sposobów na zdobycie BTC.

Giełda

Oczywistym sposobem na to, żeby posiadać tą kryptowalutę, jest zwyczajne kupienie jej. Na rynku jest mnóstwo giełd oferujących szeroki wachlarz kryptowalut. Jedna z nich jest Binance. Jednak jest to opcja wymagająca niemałej inwestycji, gdyż obecnie bitcoin osiąga wartość około 20 tysięcy polskich złotych.

Należy pamiętać że kurs ten jest zmienny, przez co może spaść wywołując nasze niezadowolenie lub wzrosnąć nawet kilkakrotnie, i dać nam przy tym realną szansę na duży zarobek. Dlatego warto śledzić na bieżąco kurs i jego prognozy, aby w odpowiednim momencie móc go sprzedać. Podstawowe informacje o bitcoinie, ale też o giełdach mogą przyczynić się do sukcesu inwestycyjnego.

informacje bitcoin giełda

Mining

Znanym sposobem jest tzw. kopanie bitcoinów. Możemy wykorzystać swój komputer i wykorzystac jego moc obliczeniową do tego zabiegu. Przy niewielkim wkładzie pieniężnym możemy podłączyć swój sprzęt do sieci i zacząć kopać z innymi użytkownikami, natomiastby aby mieć szansę zdobyć coś w pojedynkę, trzeba już zainwestować w specjalnie przeznaczoną do tych celów koparkę.

Należy jednak pamiętać o analizie kosztów tego procesu, ponieważ podczas wydobywania kryptowalut urządzenie musi być cały czas włączone, a co za tym idzie, rachunki za prąd w tym czasie będą wyższe.

Darmowe BTC

Najtańszą ale i również najwolniejszą drogą do posiadania tej waluty jest zbieranie jej. W sieci znajdziemy wiele stron oferujących niewielkie części bitcoina – satoshi – w zamian za oglądanie reklam, czy choćby rozwiązywanie captcha po upłynięciu danego czasu.

Takie strony typu clickbait czy tzw. „kraniki” również cieszą się sporą popularnością. Oczywistą wadą tego rozwiązania jest bardzo długi czas oczekiwania na uzbieranie bardziej konkretnej sumy, z racji dziennych limitów kliknięć na takich stronach.

Oprócz powyższych sposobów internet oferuje informacje oraz wiele innych propozycji, jak zarobić bitcoiny. Możemy wykonywać za nie rozmaite prace, sprzedawać rzeczy, czy grać w gry umożliwiające ich zbieranie. Wśród tyłu rozwiązań każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednak żeby cokolwiek zdobyć, trzeba zaopatrzyć się w środki lub uzbroić w cierpliwość. Tutaj znajdziesz poradnik jak korzystać z bitcoina.

Wady i zalety posiadania bitcoinów

W tej chwili zarówno bitcoin jak i inne kryptowaluty cały czas są popularne na całym świecie. Wiele osób ciągle dąży do tego żeby zdobyć choć jedną upragnioną monetę. Jednak czy na pewno zalety bitcoina przewyższają wady? Jakie są argumenty za, a jakie przeciw posiadania tej wirtualnej waluty?

Informacje o bitcoinie

Niewątpliwie bitcoiny jako kryptowaluta jest najszybszą formą płatności online. Nie wymaga przewalutowania, a przelewanie ich jest nieograniczone miejscem, czasem oraz żadnym limitem. Jego przelew jest możliwy wszędzie tam, gdzie jest tylko dostęp do internetu, więc jesteśmy w stanie ominąć standardowe utrudnienia i błyskawicznie przesłać go na drugi koniec świata. Niestety pomimo swojej popularności, stosunkowo w niewielu miejscach możemy coś kupić za bitcoina. W dodatku niektóre państwa w ogóle go nie akceptują jako waluty.

informacje bitcoin przelewy

Bitcoin zapewnia swoim użytkownikom niezwykłą wygodę. Nie stoi nad nim żadna instytucja, więc nie musimy martwić się o sytuację, które mają miejsce w standardowych kontach bankowych.Robienie przelewów jest mniej skomplikowane, nie ma możliwości zablokowania przez kogoś naszych kont, ani cofnięcia przelewu, który trafił na nasze konto.

Co najważniejsze – nie ma żadnej biurokracji. Warto się jednak zastanowić, czy taki zewnętrzny brak kontroli jest do końca dobry. Ponieważ wpływa on na brak stabilności kursu bitcoina, a co za tym idzie, na liczne spekulacje.

Anonimowe transakcje

Wiele mówi się o anonimowości, jaką daje płacenie bitcoinem. Jest to spory plus dla każdego obawiającego się o łamanie prywatności przez jakiekolwiek instytucje. Wątek ten równocześnie wydaje się wielu osobom niepokojący i wywołuje liczne spory z powodu nielegalnych zakupów przy pomocy kryptowaluty.

Skuteczny bot giełdowy

Rozwój bitcoina sprawił, że wiele osób zdołało dorobić się niemałej fortuny, dzięki ich sprzedaży w odpowiednich momentach. Wartość jaką jego kurs potrafi osiągnąć przyciąga do siebie coraz więcej zainteresowanych. Z drugiej strony ostatnio bitcoin jest bardzo podatny na wspomniane już spekulacje. Wielu ekspertów uważa, że bańka, którą urosła niedługo pęknie.

informacje bitcoin anonimowość

Ogromną zaletą tej elektronicznej waluty jest fakt, że nie jest ona podatna na inflację. Wszystko dzięki temu, że jej zasoby są ograniczone. Ponadto bitcoin jest podzielny, dlatego nawet w momencie najwyższego wzrostu kursu, nadal możemy nim płacić za drobiazgi.

Przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa nasze środki będą całkiem bezpieczne. W dodatku w odróżnieniu od tradycyjnych kont, z naszego bitcoinowego portfela nikt nie jest w stanie zabrać nam środków. Jednocześnie warto pamiętać, że zainteresowaniem bitcoinem jest na tyle duże, iż może wiązać się z atakami hakerskimi na mniejsze i większe giełdy.

Jak widać, nie ma jednoznacznej przewagi zalet nad wadami w przypadku tej kryptowaluty, dlatego najlepiej samemu przeanalizować, które argumenty do nas przemawiają, i co daje większą wygodę. Niewątpliwie jest to temat godny przemyśleń.