Bitcoin Profit – Oszustwo czy łatwe pieniądze? Sprawdź opinie

bitcoin profit

W sieci coraz częściej możemy natrafić na strony, które oferują swoim klientom spektakularne zyski bez żadnego wysiłku. Rejestrujesz konto, wpłacasz swoje pieniądze i czerpiesz pasywny zysk. Przykładami takich systemów jest Bitcoin Profit oraz Bitcoin Billionaire.

 

Postanowiliśmy sprawdzić, jak działają tego typu strony i czy inwestowanie w podobne projekty ma jakikolwiek sens. Łatwy i przyjemny zysk? A może bezpowrotna strata pieniędzy? Czy opinie o nich są rzetelne?

 

🡆 Giełda BEZ Weryfikacji

 

 

Jak w założeniu twórców działa Bitcoin Profit?

Zacznijmy od rzetelnego przedstawienia tego typu stron. W jaki sposób reklamują się twórcy? Jak starają się przekonać do siebie klientów? Zamysł jest bardzo prosty.

 

Zadaniem użytkownika jest zarejestrowanie nowego konta i dokonanie wpłaty na podany numer rachunku bankowego. Dodajmy, że chodzi o niemałe kwoty, bo „wpisowe” wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

 

bitcoin profit oszustwo
Obietnice i kłamstwa praktycznie na całej stronie. Źródło: pl.bitcoinbillion.live

 

Twórcy zapewniają, że w skali potencjalnych zysków, jest to nieznaczna kwota. Np. system Bitcoin Billionaire kusi użytkowników zarabianiem milionów.

 

Jak dokładnie ma się to odbywać? Tego niestety nikt nam nie wytłumaczy. Teoretycznie, użytkownicy mają zarabiać pieniądze na transakcjach dokonywanych przez wszystkie osoby obracające kryptowalutami.

 

Zarobki w Bitcoin Profit

Ilekroć ktoś zainwestuje w bitcoina lub kryptowaluty, partner systemu może liczyć na zysk. I to nie byle jaki. Wszystkie tego typu strony pokazują zyski notowane w czasie rzeczywistym przez inwestorów online.

Od kilkunastu do kilkuset Euro. Na kilkanaście udanych transakcji, tylko jedna okazuje się nietrafiona. Szczegóły działania? Na to oczywiście liczyć nie możemy.

 

Warto także przedstawić podobny schemat działania: W systemach typu Bitcoin Profit nie jesteśmy informowani o żadnych szczegółach.

 

🡆 Najbezpieczniejszy Portfel

 

Tego, jak dokładnie działa system, mamy dowiedzieć się od wykwalifikowanego konsultanta, który zadzwoni do nas dopiero po zaksięgowaniu wpłaty. To wystarczy, by większość użytkowników rozgryzła na czym polega ten projekt. A w zasadzie, śmiało możemy użyć sformułowania przekręt.

 

Inne powiązane systemy

W internecie funkcjonuje wiele powiązanych systemów. Mają tylko inną nazwę, ale większość informacji na ich stronach sugeruje, że to ten sam przekręt. Oto kilka przykładów:

 

Bitcoin Bonanza

Profit Formula

BTC Investor

Trade Champion

Cash Rain

BTC Time

Bitcoin Millionaire Pro

Crypto Genius

Dubaj Lifestyle

Bitcoin Evolution

Bitcoin Secret

Crypto Soft

Auto Bitcoin Generator

Bitcoin Future

BTC Robot

Bitcoin News Trader

 

Nie inwestuj swoich pieniędzy w te lub podobne oszustwa ponieważ stracisz cały kapitał. Są to systemy nastawione na wpłaty użytkowników. O wypłatach nie ma mowy.

 

Jak poznać kryptowalutowy SCAM czyli oszustwo?

Osoby, które wiedzą, jak działa internetowy SCAM, doskonale potrafią rozszyfrować tego typu strony od razu po ich ujrzeniu. Znajdziemy tu kilka typowych czynników, które powinny od razu zapalić lampkę ostrzegawczą w naszej głowie.

 

Jeśli nie jesteś wgłębiony w tą tematykę, sprawdź niżej wymienione cechy wspólne, które alarmują nas o tym, że Bitcoin Profit to zwyczajne, ale dobrze przygotowane oszustwo.

 

Magiczna oferta upływa już za chwilę

Zobaczysz to zarówno na przykładzie Bitcoin Profit, jak i Bitcoin Billionaire. Po wejściu na stronę zostaniesz poinformowany, że to ostatni moment by zarejestrować się do programu i nie przegapić szansy na zarobienie dużej ilości bitcoinów.

 

Zostało tylko kilka miejsc, a automatyczny licznik na stronie odmierza czas, który pozostał. Co się stanie gdy nie podejmiemy żadnych działań i zostaniemy na stronie? Licznik się wyzeruje i zacznie odliczać od nowa. I tak w nieskończoność.

 

🡆 Przetestuj Bezpłatnie Bota do Kryptowalut

 

 

Wielki zysk, zero konkretów

Cechą wspólną systemów Bitcoin Profit są obietnice złotych gór. Zostaniesz milionerem bez żadnej wiedzy i bez wysiłku. Wystarczy jedynie, że dołączysz do programu i wpłacisz swoje pieniądze.

 

Skontaktuje się z Tobą specjalista ds. finansów i poinstruuje Cię co dalej. Z opinii oszukanych użytkowników dowiemy się, że w rzeczywistości, żadnego kontaktu nie będzie. Twoje pieniądze bezpowrotnie zaginęły.

 

Wykorzystanie autorytetów

Steve Jobs, John McAfee, 50 Cent… To tylko niektóre przykłady osób wymienianych przez kryptowalutowe SCAM-y w celu uwiarygodnienia strony. W praktyce, przy wizerunku danej osoby jest ich faktyczny cytat, który w żaden sposób nie dotyczy Bitcoin Profit czy Bitcoin Billionaire.

kryptowaluty scam
Wizerunki znanych osób ze świata biznesu i celebrytów. Źródło: pl.bitcoinbillion.live

 

Zwykle są to cytaty o tym, by nie przegapić życiowej szansy lub ogólniki związane ze światem kryptowalut. Bitcoin Profit wykorzystuje nawet wizerunek byłej Minister Finansów, Teresy Czerwińskiej.

 

Tworzone są specjalne strony podszywające się pod znane i renomowane portale informacyjne. Ktoś wymyśla i publikuje artykuły o tym jak rzekomo Kuba Wojewódzki, Marcin Meller czy Krzysztof Piątek zarobili miliony inwestując w systemy takie jak Bitcoin Profit.

bitcoin profit celebryci
Kopia znanych portali reklamują inwestowanie w Bitcoin Profit

 

Tu przykład nagłówka artykułu opublikowanego na stronie podszywającej się pod portal Na Temat. Oczywiście wydawca tego portalu nie ma nic wspólnego z tym oszustwem.

 

Grafiki zaczerpnięte z Google

System może się oczywiście pochwalić wieloma, pozytywnymi opiniami. Mamy imiona i nazwiska oraz zdjęcia rzekomych inwestorów. Wystarczy odrobina wysiłku by sprawdzić, że zdjęcia tych ludzi pochodzą z Google i są wykorzystywane przez wiele podobnych oszustw lub piramid finansowych.

 

Automatyczne pop-upy

Czyli wyskakujące na stronie komunikaty. Informują nas o tym, że dana osoba zarejestrowała konto lub zarobiła pieniądze. Przykład: „Bartek z Warszawy zarobił na transakcji 240 Euro”.

 

Cenne informacje w stopce strony

Nawet oszust prawdę Ci powie… jak tylko dobrze poszukasz. Zjeżdżamy zatem na sam dół strony i czytamy informacje w stopce. Co tu znajdziemy?

 

Jak się okazuje, wszystkie powyższe przykłady wielkich zysków to tylko wyjątki, które nie dają żadnej gwarancji. System zrzeka się również odpowiedzialności za działania swoich inwestorów. Informuje również o tym, że jest finansowany z programów partnerskich.

 

opinie bitcoinbillion

 

I na koniec, prawdziwa wisienka na torcie: „Wszystkie osoby, informacje i wydarzenia wykorzystane w serwisie są całkowicie fikcyjne”. Czy trzeba coś dodawać?

 

W Bitcoin Profit stracisz pieniądze

Dla osoby siedzącej w branży internetowej od lat, wystarczy jeden rzut oka by rozpoznać SCAM. Niestety, nie wszyscy posiadają wiedzę o sposobie działań oszustów kuszących milionami złotych.

 

Trzeba przyznać, że Bitcoin Billionaire czy Bitcoin Profit całkiem sprawnie przemawiają do wyobraźni nieświadomych użytkowników. W związku z tym, nie brakuje osób, które dają się oszukać i tracą niemałe pieniądze na podobnym SCAM-ie.

 

Jak nie dać się oszukać przez Bitcoin Profit?

To bardzo proste. Wykorzystaj nasze powyższe wskazówki. Jeśli strona wymaga od Ciebie wkładu finansowego obiecując gruszki na wierzbie, a jednocześnie, posiada wymienione elementy, takie jak np. licznik przypominający o tym, że to ostatnia szansa by załapać się do projektu, na 99% masz pewność, że to oszustwo.

 

Możesz się upewnić czytając opinie innych klientów dostępne w sieci. Zarabianie na kryptowalutach jest możliwe, ale żadna rzetelna strona nie będzie obiecywać cudów, a przede wszystkim, zdradzi Ci szczegóły działania danego projektu.

 

Czy KNF walczy z podobnymi stronami?

Komisja Nadzoru Finansowego stara się walczyć z oszustwami. Jest to jednak walka z wiatrakami. Domeny często są zarejestrowane za granicą i nie można ich zablokować.

 

Jednocześnie, jest ich tak wiele, że nie sposób wymienić na liście ostrzeżeń wszystkie z nich. KNF podejmuje zatem rolę edukacyjną i tworzy materiały przestrzegające przez piramidami finansowymi.

 

🡆 Giełda BEZ Weryfikacji

 

Niestety, wielu internautów lekceważy podobne komunikaty, a następnie traci swoje pieniądze. Nawet jeśli jakiś SCAM internetowy zostanie zablokowany, zaraz tworzona jest nowa domena na wzór starej.

 

Czy opinie o Bitcoin Profit są prawdziwe?

Choć systemy Bitcoin Profit i Bitcoin Billionaire istnieją od niedawana, już teraz natrafimy w sieci na opinie wielu oszukanych użytkowników. Możesz się już domyślać, co zawierają komentarze.

 

Nabrani internauci wpłacili swoje pieniądze, a na ich numer nie zadzwonił oczywiście żaden specjalista w dziedzinie finansów. Próby nawiązania kontaktu ze stroną mijają się z celem. Niestety, w takich sytuacjach pieniądze przepadły bezpowrotnie i nie da się ich odzyskać.

 

Uważaj na sfabrykowane opinie internetowe

Ponownie przestrzegamy przed podejrzanymi stronami, które współpracują z tego typu projektami i zawierają sfałszowane opinie mające na celu uwiarygodnienie systemu i przekonanie do zainwestowania pieniędzy.opinie bitcoin profit

Fałszywe opinie o Bitcoin Profit. Źródło: pl.bitcoinbillion.live

 

Na tego typu stronach znajdziemy pozytywne opinie pod adresem danych projektów. Niestety, w dobie XXI wieku musimy być bardzo ostrożni w Internecie. Ostrzegajmy swoich przyjaciół, znajomych oraz rodzinę. Każdy jest bowiem narażony na podobne oszustwa.

 

Bitcoin Profit – podsumowanie

SCAM funkcjonuje pod wieloma nazwami, a podobne strony w wielu wersjach językowych można mnożyć. Bitcoin Profit czy Bitcoin Billionaire to tylko przykłady, o których jest głośno w naszym kraju.

 

Schemat działania tych stron jest podobny: Użytkownik jest kuszony milionowymi zyskami bez żadnego wysiłku. Wystarczy, że wpłaci swoje pieniądze, a otrzyma instrukcję od finansowego specjalisty. W praktyce pieniądze przepadną, a żadnej próby kontaktu nie będzie.