Ceny kryptowalut – Przegląd rynku – Marker (MKR) i Mixin (XIN)

ceny kryptowalut

Według danych portalu Coinmarketcap, prezentującego ceny kryptowalut najdroższy na dzień 1 czerwca 2018 pozostawał bitcoin z ceną równą 7 432, 53$. Zaraz za nim uplasował się bitcoin casch (BCH), czego można było się spodziewać, ze względu na ogólny wzrost cen. W świetle opinii internautów to tylko kwestia czasu, kiedy BCH osiągnie cenę podobną lub wyższą niż BTC.

Jednak jego przeciwnicy zauważają, że bitcoin casch nigdy nie będzie tak dobrym rozwiązaniem jak pierwowzór. Różnica w kursie BTC-BCH wynosiła ponad 6000$. Curs BCH na dzień 1 czerwca 2018 wynosił bowiem 982, 83$. Liczba projektów w tej branży dynamicznie się zmienia. Jest to tendencja mocno wzrostowa, nowości przybywa. Notowania kryptowalutowe również podlegają nieustannym wahaniom.

Ceny kryptowalut

Wśród kryptowalut analizowanych pod kątem wysokości ceny na trzecim miejscu znajdował się Marker z kursem 747, 36$. Na czwartym natomiast znajdował się Mixin z kursem 730, 6$. Dopiero na piątym miejscu widniało ethereum z kursem 567, 68$ i zaraz za nim Dash z ceną wyjściową 304, 44$.

Marker

Marker (MKR) zadebiutował na rynku 28 sierpnia 2017 roku z kursem 22, 1$. Dynamiczna zmiana obrotów tokenem miała miejsce od stycznia 2018 roku, co doprowadziło do wzrostu kursu. Już 21 stycznia kurs MKR wynosił 1 687, 86$. Dobowa sprzedaż przekraczała poziom 1 307 000 $. Mimo tak wysokiego kursu stosunek tokena do BTC wynosił wówczas 0, 13275700BTC za jeden MKR.

ceny kryptowalut markerMarker jest kryptowalutą, która z założenia ma mieć kurs stabilny w stosunku do dolara. Został stworzony jako token na platformie Ethereum. Jego głównym założeniem jest stanowienie wartości godnej zaufania.

Ustabilizowany kurs kryptowaluty ma być gwarancją realizowania płatności wirtualnych na całym świecie z możliwością zmiany jednostki rozliczeniowej i transferu do postaci pieniądza FIAT.

XIN

Mixin to dziecko 2018 roku, które zaczęło swoją giełdową podróż z kursem 2 320, 38$ i stosunkiem do BTC nieco wyższym niż MKR – na poziomie 0, 15380900BTC za jednostkę. Od 29 kwietnia XIN wykazuje widoczny trend spadkowy, z niewielkimi wahaniami wzrostowymi.

ceny kryptowalut xinXIN jako dziecko współczesności jest kryptowalutą dostępu do trójfazowej sieci BFT-DAG z nieograniczoną przepustowością. Całkowita podaż XIN ustalona została na 1 000 000 monet o równowartości 731 173 000 dolarów.

Sama sieć XIN szczyci się niezwykle wysokim udziałem właścicieli (19658 posiadaczy tokena) i transferów (ponad 25000 wykonanych operacji). XIN można było zakupić jeszcze w fazie ICO po kursie znacznie niższym od obecnego rynkowego.

Ceny kryptowalut – Podsumowanie rynku

Jeszcze do niedawna głównymi jednostkami rozliczeniowymi i najczęściej używanymi tokenami pozostawały BTC, ETH, XMR czy DASH. Obecnie coraz większa liczba tokenów staje się kryptowalutami a ICO przechodzą w status tokenów, co generuje nowe wartości.

Zapowiedzią rozwoju stają się projekty zmierzające do ujednolicenia zasad korzystania z sieci globalnej. Wirtualne jednostki rozliczeniowe, zwane kryptowalutami, umożliwiające realizowanie płatności online oraz zamianę środków wirtualnych w waluty FIAT.