Czy da się zarobić na bitcoinie? Dwa sposoby zarabiania

zarobić na bitcoinie

Bitcoin to jedna z wielu, ale przodująca kryptowaluta. Cieszy się niesłabnącą popularnością i odnosi wciąż sukcesy w zakresie popularności. Jej duży wzrost był oczekiwany i potwierdzony przez statystyki. Czy da się zarobić na bitcoinie?

 

Wykres kursu bitcoina można znaleźć w sieci bez kłopotu. Jego rosnąca w górę linia może zwalić z nóg. Cena jednego bitcoina dosięga bowiem tak niebotycznych kwot, ze w głowie się kręci od ilości zer. Czy nie jest za późno na inwestowanie w bitcoina?

 

Kryptowaluty to obecnie jeden z najważniejszych tematów na całym świecie. Obecnie istnieje około 4000 kryptowalut, które przeważnie bazują na technologii blockchain bądź jej odmianach. Nie ma takiego miejsca na ziemi, które by nie słyszało o tych wirtualnych pieniądzach. W wielu krajach bitcoin nie jest jednak uznawany jako pełnoprawny środek płatniczy.

 

🡆 Najbezpieczniejszy Portfel

 

 

Czy da się zarobić na bitcoinie?

Kryptowaluta to gorący temat już od wielu sezonów. Największy rekin na tym rynku, czyli Bitcoin, bije rekordy wartości. Rekordowe wartości osiągają nawet prawie 20 000 dolarów! Takie kwoty na pewno działają na wyobraźnię. Niewątpliwie da się generować zysk i zarabiać Bitcoiny.

 

Ci, którzy kupili bitcoiny w czasach, gdy ich wartość była osiągalna dla każdego, są teraz szczęśliwcami. Ale spokojnie, nie trzeba posiadać wolnych tysięcy, aby zakupić jednego bitcoina. Można nabyć jego cząstkę. Jest jeszcze druga metoda na pozyskanie bitcoinów.

 

Kopanie bitcoinów

W ostatnimi czasie niezwykłą wręcz popularnością cieszy się wydobywanie bitcoinów. Jest to po prostu udostępnienie mocy obliczeniowej komputera. Komputera, który jest własnością osoby prywatnej i przeprowadzając obliczenia w klastrze obliczeniowym zarabia tę właśnie walutę. Zyski zależą od mocy procesora zainstalowanego w urządzeniu. 

 

Kopanie kryptowalut zyskuje ogromną popularność wraz z rosnącymi cenami bitcoina. Warto jednak na dzień dobry uspokoić swój zapał – nie ma nic za darmo, a koparka również nie należy do tanich zabawek. Kopanie kryptowalut opiera się na łączeniu łańcuchów składających się z zatwierdzonych bloków.

 

Kopanie rozpoczyna się od zakupu koparki, która zostanie podłączona do sieci bitcoina i będzie współpracowała przy obsłudze rozproszonej bazy danych. Jest to proces żmudny i nie da się go przyspieszyć. Poza tym wymaga ciągłego zasilania w energię pracującej dzień i noc koparki.

czy da się zarobić na bitcoinie kopanie

 

Wysoki koszt tej metody

Zarówno karty graficzne, jak i koparki osiągają obecnie niebotyczne ceny. Ta inwestycja nie zawsze może się nam zwrócić. Zaczynając zabawę z kopaniem bitcoina, należy liczyć nie tylko koszta samej koparki, ale również prądu.

 

🡆 Przetestuj Bezpłatnie Bota do Kryptowalut

 

Warto wyposażyć pomieszczenie, w którym znajduje się koparka, w klimatyzację. Najlepiej posiadać osobne pomieszczenie przeznaczone na koparkę, ponieważ nie tylko generuje ona nieznośne ciepło, ale także hałas, który przypomina połączenie odkurzacza z suszarką. Na dłuższą metę może to być nie do wytrzymania.

 

Decydując się na kopanie bitcoina, warto najpierw wszystko dokładnie obliczyć. Nie tylko koszty sprzętu, ale również prądu, aby marzenia o zarobkach bez żadnego wysiłku nie zamieniły się w nieprzyjemne obciążenie.

 

Inwestowanie w bitcoina

W tym i w zeszłym roku wielu zainteresowanych powtarzało pytanie, czy da się zarobić na bitcoinie? Autorytety z branży kryptowalut uważają, że ma ona nieograniczony wręcz potencjał rozwojowy. Ludzie garną się do bitcoina mimo propagandy oszczerstw ze strony nacjonalnych banków. Zakazany owoc smakuje lepiej.

 

Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą, która stała się znana na całym świecie. Poprzedni rok sprawił, że ludzie masowo zaczęli inwestować w tą wirtualną walutę, a co za tym idzie jej cena została wywindowana na kwotę 70 000- 80 000 zł. Na chwilę obecna bitcoin wyceniany jest na kwotę ok 35000 zł. Wszyscy trąbią w mediach, że bańka spekulacyjna pękła i to koniec kryptowalut.

zarobić na bitcoinie inwestycje

 

Czy da się zarobić na bitcoinie?

Osobiście uważam, że to dopiero początek wprowadzania na rynek wirtualnych walut i wszystko jeszcze jest przed nami. Warto wprowadzić bitcoina do swojego portfela inwestycyjnego. To może nam pomóc w powiększeniu naszego majątku.

 

Przyjdzie czas na hossę na giełdach kryptowalut i wówczas możemy dużo wygrać. Jednak należy pamiętać o podstawowej zasadzie w inwestowaniu w wirtualną walutę: inwestuj tylko te pieniądze, które możesz stracić. Musisz mieć świadomość, że możesz dużo zyskać, ale równie dobrze możesz wszystko stracić. Inwestuj z głową. Bitcoin to przyszłość, więc warto się nim zainteresować już teraz żeby nie płakać później…