Czym są kryptowaluty? Jak je zdobyć? Jaki potencjał inwestycyjny mają?

czym są kryptowaluty

Informacje o kryptowalutach obiegły już niemalże cały świat. Odnalezienie kogoś, kto nigdy o nich nie słyszał w dzisiejszych czasach to szukanie igły w stogu siana. Jednak wiedza o tym, czym kryptowaluty tak naprawdę są i jaką funkcję obecnie pełnią należy do o wiele węższego grona ludzi. Co zatem kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to nic innego jak pieniądz wirtualny. Posiadacz przetrzymuje je na swoim komputerze bądź smartfonie, w specjalnej aplikacji, która pełni rolę wirtualnego portfela. Przy dokonywaniu transakcji, dochodzi do elektronicznej wymiany, wyłącznie pomiędzy nim a kontrahentem.

Najbezpieczniejszy portfel

Dodatkowo każda jednostka kryptowaluty, czyli każda „moneta” posiada swój unikalny kod, który zapobiega jej kopiowaniu czy ponownemu wydaniu. Bardzo ważną rolę w całej koncepcji odgrywa fakt, iż nie podlegają one żadnym regulacjom. Żaden podmiot, instytucja, nie może zwiększyć podaży, co skutkowałoby spadkiem ceny.

O ilości coinów, które trafią do obiegu, decyduje jej twórca przy tworzeniu systemu, a o ewentualnych zmianach cała społeczność. Natomiast o wartości decyduje wolny rynek.

Obrót kryptowalutami odbywa się w pełni elektronicznie, bezpośrednio między użytkownikami. Ponadto, nie istnieje żaden system czy też instytucja, która może kontrolować przepływ środków, nakładać na transakcje podatki czy też zablokować nasze konto. Cały proces jest zatem „wolny” od kontroli ze strony władz.

Obecnie istnieje ponad 1500 różnych kryptowalut. Jednak najpopularniejszą jest bitcoin, w skrócie BTC. Został stworzony w 2008 roku. Niestety nie wiadomo, kto był jego pomysłodawcą. W 22 maja 2010 roku po raz pierwszy został użyty jako środek płatniczy. Zapłacono wówczas 10000 BTC za pizzę. Ciekawostką jest wzrost wartości bitcoina. Obecnie (drugiej połowie 2018 roku) cena jednego bitcoina wynosi około 24000 złotych!

czym są kryptowaluty ile

Można je kupić na giełdzie lub wykopać. Do kopania potrzebny jest komputera o ogromnej mocy obliczeniowej. Dla przeciętnego człowieka takie rozwiązanie jest nieopłacalne.

Giełda BEZ Weryfikacji

Nasze domowe komputery, będą potrzebowały bardzo dużej ilości czasu, co przekłada się na duże zużycie energii elektrycznej. To z kolei jest równoznaczne z wysokimi rachunkami, których nie zdołamy pokryć z zysków uzyskanych z kopania.

Co to są kryptowaluty?

Jeśli nadal zastanawiasz się co to są kryptowaluty możesz testowo je zakupić. Kupno kryptowalut jest ostatnimi czasy bardzo popularnym sposobem na inwestycje nie tylko wśród młodych ludzi. Tematem interesują się również starsi, często bardziej doświadczeni inwestorzy oraz przedsiębiorcy. Jest mnóstwo osób które przez tego rodzaju inwestycje znacznie się wzbogaciły.

czym są kryptowaluty inwestycja

Kryptowaluty na początku swojego istnienia kosztowały naprawdę nie wielkie pieniądze. Po kilku latach ich wartość wzrosła o kilka tysięcy procent co zrobiło milionerów z osób które zdecydowały się na ich kupno.

Przykładem takiego projektu jest IOTA. Jest to nieustający trend wśród wszystkich ludzi którzy stają na głowie aby trafnie zainwestować pieniądze. Samo kupno byle jakiego altcoina jednak nie wystarczy. Rynek jest rozwinięty o wiele bardziej niż jeszcze kilka lat temu i dzięki temu rozwinęła się bardzo mocno branża.

Projekty należy wybierać rozsądnie. Decyzję o kupnie powinna poprzedzać chociaż podstawowa wiedza fachowa w tym zakresie. T zwiększy szansę żeby dobrze zainwestować i zarobić na tym pieniądze. Te aktywa są bardzo zmienne. Ich wahania są olbrzymie. Dlatego taka inwestycja wiąże się z ryzykiem.