Darmowe Bitcoiny – Jak pozyskać BTC lub kryptowaluty za darmo?

darmowe bitcoiny

Bitcoin raz na zawsze zmienił sposób postrzegania inwestycji oraz środków płatniczych. Choć od początku istnienia kryptowaluty były skazywane na porażkę, teraz, jest to nieodzowna i coraz popularniejsza metoda płatności nie tylko w sieci, ale również w codziennym życiu. Sam Bitcoin rozbudził apetyty inwestorów i przyciągnął do świata kryptowalut ogromne zainteresowanie użytkowników, którzy jeszcze kilka lat temu nie wiedzieli czym tak naprawdę są waluty wirtualne. Nie dziwi zatem fakt, że wielu użytkowników pragnie zdobyć darmowe Bitcoiny.

 

 

🡆 Giełda BEZ Weryfikacji

 

 

Jak pozyskać darmowe Bitcoiny?

Istnieją sposoby, które pozwalają pozyskać darmowe bitcoiny bez wkładu własnego. Tyle tylko, że ogólnodostępne metody pozwalają pozyskać stosunkowo niewielkie kwoty. Sam Bitcoin dzieli się na mniejsze jednostki.

 

Najmniejszą jest satoshi, czyli dokładnie 0,000001 BTC. Możemy pozyskać darmowe Bitcoiny, ale tylko w mniejszych jednostkach satoshi.

 

Pytanie tylko, czy zasada: „ziarnko do ziarnka…” sprawdzi się także w tym przypadku. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze metody pozyskiwania darmowych kryptowalut.

 

Krany oferujące darmowe Bitcoiny

Krany bitcoinowe to popularna forma, która umożliwia zbieranie niewielkich kwot w walucie wirtualnej. Wystarczy zarejestrować się do programu oraz wypełniać proste zadania stawiane nam przez stronę.

 

Zwykle wystarczy obejrzeć reklamę, kliknąć w podany link, zagrać w grę lub wypełnić krótką ankietę. W zamian można otrzymać od kilkuset do kilku tysięcy satoshi.

 

Uzbieranie całego Bitcoina w ten sposób jest jednak praktycznie niemożliwe. Musielibyśmy kilka lat pracować bez przerwy by w końcu zdobyć upragniony, darmowy Bitcoin. Darmowy umownie, ponieważ poświęcony czas jest czasami cenniejszy od pieniędzy.

 

Airdrop – Darmowe kryptowaluty

Airdrop to bonus w postaci darmowych kryptowalut. Możesz go otrzymać za rejestrację i weryfikację konta dokumentami. Airdrop jest przyznawany również w zamian za drobne czynności marketingowe typu polajkowanie strony lub udostępnienie posta.

 

 

🡆 Najbezpieczniejszy Portfel

 

 

Rejestracja na stronach usługowych

Niektóre strony zachęcają klientów do rejestracji rozdając darmowe Bitcoiny. Jak to działa w praktyce? Otwierasz konto, wpłacasz określoną kwotę i drugie tyle otrzymujesz w prezencie.

 

Taka forma bonusu powitalnego. Stosują to niektóre giełdy walut wirtualnych, a także kasyna online, w których wykorzystuje się wyłącznie kryptowaluty (pamiętajmy, że tego typu serwisy są nielegalne w Polsce!).

 

Uzyskany w ten sposób Bitcoin wcale nie jest taki darmowy, bowiem otrzymane środki należy obrócić określoną ilość razy by zyskać możliwość wypłaty z konta. Efekt? Większość graczy traci zarówno swój depozyt, jak również otrzymaną w prezencie premię.

darmowe kryptowaluty

 

Bitcoin za darmo i pasywny dochód

Kolejnym sposobem, nieco ryzykownym, jest zainwestowanie już posiadanych środków. Niektóre giełdy kryptowalut umożliwiają w ten sposób udział w zyskach platformy.

 

W praktyce, użytkownik oferuje swoje kryptowaluty, a w zamian otrzymuje obiecany zysk. Działa to trochę na zasadzie dywidendy. Należy pamiętać, że udział w zyskach giełdy to coś innego niż ryzykowny program inwestycyjny.

 

Ryzyko owszem istnieje, ale jest ono na rozsądnym poziomie. Zainwestowane kryptowaluty zwiększają płynność platformy, a w zamian ich posiadacze otrzymują część zysku.

 

Istnieją bardziej ryzykowne projekty, w których użytkownik nie ma pewności czy inwestycje przyniosą zysk. Może się zdarzyć, że udostępnione przez nas kryptowaluty po prostu przepadną.

 

 

🡆 Przetestuj Bezpłatnie Bota do Kryptowalut

 

 

Darmowe kryptowaluty można otrzymać wspierając płynność sieci oraz tworząc kolejne bloki transakcyjne. W zamian możemy liczyć na regularne zyski. Takie kryptowaluty często działają na podstawie algorytmu konsensusu Proof of Stake.

 

Ostatnio coraz popularniejsze są również portfele kryptowalut, które umożliwiają otrzymywanie regularnych zysków. Warto jednak pamiętać, że istnieje spore ryzyko iż zainwestowane kryptowaluty zostaną utracone.

 

Darmowe Bitcoiny a wydobywanie

Na początku istnienia platformy, darmowe Bitcoiny można było uzyskać po prostu poprzez zwyczajne wydobycie. Wystarczyło udostępnić moc obliczeniową swojego komputera, a tokeny spływały na nasze konto.

 

W pierwszych altach działania sieci, ten sposób mógł generować potężne zyski w perspektywie długoterminowej. Dziś, nie jest już tak kolorowo. Pojedynczy użytkownik ma bardzo nikłe szanse na wydobycie kolejnego bloku.

 

Ponadto, ograniczona podaż sprawia, że dostępna ilość BTC ciągle spada. Obecnie, tylko zaawansowane koparki do bitcoina  mają szansę na skuteczne wydobywanie.

 

Czy jest to darmowe? Absolutnie nie. Biorąc pod uwagę ogromne ilości mocy obliczeniowej, górnik płaci za koszty energii elektrycznej.

 

Bitcoiny za darmo tylko w teorii

Powyższe sposoby pokazują jasno, że nie istnieje sposób, który za sprawą magicznych sztuczek generowałby nam darmowe Bitcoiny. Niezależnie od wybranej przez nas metody musimy się liczyć z poniesieniem pewnych kosztów.

 

Albo inwestujemy swój czas, albo posiadane przez nas kryptowaluty. Co więcej, istnieją mniej lub bardziej ryzykowne formy inwestycyjne. Każda inwestycja bitcoinów jest objęta sporym ryzykiem i nie ma pewności, że zanotujemy oczekiwany zysk.

 

Patrząc na spektakularne notowania BTC, nie dziwi fakt, że tak wielu użytkowników pragnie pozyskać przynajmniej jednego, darmowego Bitcoina. Nie jest to jednak możliwe.

 

W świecie kryptowalut, podobnie zresztą jak w realiach tradycyjnych finansów, nie ma nic za darmo. Oczywiście, możemy liczyć na pasywny dochód wypłacany w formie dywidendy.

 

Możemy także czerpać zyski z wydobycia. Możemy wykonywać zadania na kranach. Jednak wciąż nie jest to całkowicie darmowy sposób, ponieważ w takiej czy innej formie musimy najpierw coś zainwestować.

 

Najwięcej darmowych Bitcoinów można było pozyskać w pierwszych latach

W tym roku obchodziliśmy dziesiątą rocznicę powstania Bitcoina. Projekt narodził się co prawda w 2008 roku, jednak dopiero w styczniu 2009 przeprowadzono pierwszą transakcję i uruchomiono główną sieć Blockchain.

 

Przez pierwsze lata mało kto wierzył, że ten projekt ma szansę przetrwać. Górnicy pozyskujący Bitcoiny byli wyśmiewani. Wielu twierdziło, że pewnego dnia platforma po prostu zniknie, a coiny staną się bezwartościowe.

 

W związku z tym, walutę Bitcoin można było wówczas pozyskać za grosze. Wystarczyło kilka złotych by w ciągu kilku lat stać się milionerem. Oczywiście nie było to zadanie proste.

 

Wielu użytkowników pluje sobie teraz w brodę, że nie zainteresowało się tematem BTC kilka lat temu. Ale bądźmy absolutnie szczerzy. Czy w sytuacji gdy zakupione za grosze kryptowaluty byłyby warte 100, a nawet 1000 dolarów, nie bylibyśmy skłonni sprzedać ich już wtedy?

 

Nawet najwięksi optymiści nie wierzyli, że wartość Bitcoina na przełomie 2017 i 2018 roku otrze się o granicę 20,000 USD. W związku z tym, nawet gdyby w roku 2009 wszystkim rozdano darmowe Bitcoiny, mało kto byłby w stanie doczekać do tak spektakularnych wzrostów.

 

Darmowe Bitcoiny przyciągają oszustów

Warto zakończyć ten artykuł drobnym ostrzeżeniem. Pamiętaj, by w świecie kryptowalut zawsze być wyjątkowo czujnym i ostrożnym. Duże wartości walut wirtualnych przyciągają nie tylko inwestorów, ale także oszustów.

 

Dlatego też, hasło darmowe Bitcoiny powinno zawsze zapalać w Twojej głowie lampkę ostrzegawczą. Szczególnie, gdy do zanotowania tego zysku musisz najpierw udostępnić swoje kryptowaluty.

 

W wielu podobnych sytuacjach, użytkownicy dali się po prostu oszukać i bezpowrotnie utracili swoje cenne waluty wirtualne.