Gdzie założyć bezpieczny portfel do kryptowalut i bitcoina?

portfele do kryptowalut

Kryptowaluty ze względu na ich rosnącą w ostatnim czasie popularność zyskują coraz szersze zainteresowanie wśród inwestorów. Zaczynając przygodę z tym rynkiem należy jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach, które ułatwią nam ten proces. Wybór odpowiedniego pośrednika, portfela, a także przemyślana strategia inwestycyjna mogą okazać się kluczowe.

Wybór portfela do kryptowalut

Zanim zakupimy swoje pierwsze bitcoiny, musimy wybrać portfel do kryptowalut, w którym będziemy je przechowywać. Aktualnie na rynku dostępnych jest ich bardzo wiele, należy więc dopasować go odpowiednio do naszych potrzeb. Jeśli pod ręką chcemy mieć portfel online, który możemy uruchomić w każdej chwili w przeglądarce, dobrze jest wybrać webową aplikację, która nam to umożliwi.

Pozwala nam on na szybki i tani transfer naszych cyfrowych walut, a także umożliwia dynamiczną wymianę. Przykładem takiego portfela jest np. portfelbitcoin.pl, z którego korzystanie charakteryzuje się dużą wygodą oraz szybkim i prostym dostępem. Ponadto większość środków, które znajdują się na naszym koncie przechowywana jest w tzw. cold walletach, co zapewnia im bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Portfele sprzętowe

Jeśli planujemy trzymać bitcoina przez długi termin, dobrze sprawdzi się sprzętowy portfel do kryptowalut, który pozwoli na przechowywanie środków poza siecią. Nie ma wtedy możliwości, aby ktokolwiek bez odpowiedniego klucza prywatnego i hasła uzyskał do nich dostęp.

Minimalizuje to szanse na przejęcie naszych kryptowalut w ataku hakerskim do zera, a jedynym sposobem na utratę naszych środków są próby wyłudzenia (gdzie sami udostępnimy komuś swoje klucze prywatne) lub zagubienie haseł dostępu. Największymi producentami takich portfeli są w tej chwili Ledger oraz Trezor.

Dedykowany portfel do kryptowalut

Wysoką skutecznością i dużym poziomem bezpieczeństwa charakteryzują się również portfele dedykowane, które często tworzone są przez deweloperów określonej kryptowaluty. Pozwalają one na wygenerowanie klucza prywatnego, który daje dostęp do tych środków, a bez niego nikt nie jest w stanie nam ich zabrać.

Zazwyczaj aby uzyskać do nich dostęp musimy pobrać odpowiednią aplikację, zainstalować w swoim telefonie lub komputerze, a następnie wygenerować portfel. Warto pamiętać, aby upewnić się, że nie mamy żadnego szkodliwego oprogramowania, które mogłoby wykraść nasze hasła, a także zachować czujność podczas pobierania aplikacji, ponieważ coraz łatwiej natknąć się na fałszywe aplikacje, które będą próbowały wykraść nasze środki.

Zobacz więcej:

Portfel kryptowalut – https://portfelbitcoin.pl