Giełda Bihuex – Token BHEC – Miners Legend – Czy to SCAM?

giełda bihuex

Giełda BihuEx to projekt, który od 2019 roku wzbudza ogromne zainteresowanie użytkowników z całego świata. Także w naszym kraju znajdziemy wiele stron zachęcających do dołączenia. My staramy się podchodzić sceptycznie do wielkich obietnic, szczególnie gdy ktoś proponuje nam 300% zysków w rok. Oczywiście, nie negujemy, że w świecie kryptowalut jest to możliwe. Uważamy jednak, że zawsze warto dogłębnie sprawdzić podobne projekty. Oto nasza obiektywna recenzja i opinie na temat platformy BihuEx oraz tokena BHEC.

Giełda BEZ Weryfikacji

Giełda BihuEx – Innowacyjne możliwości zarabiania online, czy zwykłe oszustwo i SCAM?

Trzeba przyznać, że giełda BihuEx robi wrażenie ambitnymi założeniami i szeroką skalą działalności. Jak się okazuje, nie jest to bowiem pierwszy projekt organizowany przez twórców. BihuEx jest związany ze słynnym, azjatyckim portalem informacyjnym, kalifornijskim bankiem kryptowalut, a także organizacjami zajmującymi się wydobywaniem bitcoina na szeroką skalę.

O tym zapewniają twórcy. Te informacje nie są nigdzie potwierdzone, a obietnice 300% zysku w skali roku dla każdego użytkownika wydają się mocno przesadzone. Zwłaszcza w branży kryptowalut, gdzie trudno mówić o stałym i pewnym zysku.

Powiedzmy więcej o samym systemie. Jest to azjatycka giełda umożliwiająca wymianę kilkudziesięciu różnych walut wirtualnych. Platforma posiada również własne tokeny transakcyjne: BHEC. Z projektem bezpośrednio związana jest aplikacja Miner’s Legend.

To właśnie tutaj odbywa się zarabianie online, które pozwala w założeniach twórców uzyskać nawet 300% zysku w skali jednego roku. W naszej opinii, sam zamysł projektu BihuEx jako giełdy nie jest zły, ale wypłacenie takich zysków każdemu użytkownikowi wydaje się po prostu niemożliwe. Oczywiście zakładając, że środki pochodzą z zarobku, a całość nie jest piramidą finansową.

Wydobywanie tokenów BHEC w Miner’s Legend

Sam token BHEC jest oparty o standard ERC20 i działa w sieci Ethereum. Nakład został ograniczony do miliarda tokenów. To oznacza, że z upływem lat popyt powinien się stale zwiększać i decydować o deflacyjnym charakterze tej waluty wirtualnej. Wzrosty cen mogą być również generowane przez spalanie pewnej puli tokenów czyli po prostu odsprzedaż coinów od użytkowników i usuwanie ich z obiegu. O tym zapewniają twórcy.

Osoby, które chcą zarabiać na platformie BihuEx, muszą zarejestrować się w aplikacji Miner’s Legend. W praktyce to coś na wzór prostej gry, w której zadaniem użytkowników jest pozyskiwanie tokenów. I tak w istocie działa wydobywanie tokenów BHEC.

bihuex miners legend
Aplikacja Miners Legend wygląda jak gra dla dzieci

Użytkownicy, którzy dołączą do aplikacji Miner’s Legend, muszą dysponować pewną sumą aktywów. Możemy je uzyskać poprzez sprzedaż wcześniej kupionych bitcoinów lub innych kryptowalut. W aplikacji będzie można wydobyć 280 milionów tokenów BHEC.

Najbezpieczniejszy portfel

Górnicy są wynagradzani każdego dnia określoną liczbą tokenów, która ma odpowiadać z góry założonej równowartości w dolarach amerykańskich. Im więcej tokenów BHEC już posiadamy, tym więcej kryptowaluty możemy wydobyć. Aplikacja Miner’s Legend w zamyśle ok. 25% zysku każdego miesiąca i 300% w rok.

Przytoczona powyżej legenda marketingowa niewiele ma wspólnego z prawdą, bowiem wszystkie jednostki BHEC powstały od razu. Obecnie odbywa się ich sprzedaż, która jest rozłożona w czasie. Nie ma tu mowy o kopaniu kryptowalut.

Tokeny BHEC – Jak są wykorzystywane?

Jeśli chodzi o same tokeny BHEC, możemy je określić jako typową kryptowalutę transakcyjną, która jest wykorzystywana jako środek płatniczy w obrębie projektu. Możemy za nią kupić prawdziwą koparkę (zwykle układy dostosowane do kopania Ethereum) lub zainwestować w Mars Bank udzielający pożyczek kryptowalutowych.

W serwisie informacyjnym przynależnym do BihuEx możemy reklamować swój produkt lub usługę również w zamian za tokeny BHEC.  BHEC jest także wykorzystywany na giełdzie do opłacania prowizji transakcyjnych. O tym wszystkim zapewniają twórcy. Pytanie czy ta piękna opowieść nie jest zasłoną za którą skrywa się najzwyczajniejsza piramida finansowa i oszustwo.

Czy 300% zysku w rok z inwestycji w BihuEX to puste obietnice bez pokrycia?

W Internecie znajdziemy niezliczone strony internetowe, które zachęcają nas do dołączenia do projektu. W samych superlatywach opisują projekt, przedstawiają dowody, że giełda jest wypłacalna i rzeczywiście generuje zyski. I w każdym możliwym miejscu zachęca użytkowników do rejestracji ze specjalnym kodem promocyjnym, który zwiększa nasze zyski na platformie.

Czyli wszystko jasne. Właściciele takich stron nalezą do programu afiliacyjnego giełdy i zarabiają nie na własnej inwestycji, ale główie na rejestracjach z ich polecenia. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt że zamiast realnego działania projektu i ryzyka z nim związanego, promocyjne strony krzyczą o gwarantowanym zysku 300%.

Być może część klientów rzeczywiście uzyskaja 300% zysku z inwestycji w BHEC. Nie jest to wykluczone. Jednak musimy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Skuteczny bot giełdowy

Kurs tej kryptowaluty musiałby przez cały czas rosnąć by faktycznie generować tak imponujące zyski wszystkim użytkownikom. Czy jest to możliwe w dłuższej perspektywie czasu? Niestety nie. Rynek kryptowalut nie może zagwarantować, że jakakolwiek waluta wirtualna będzie wiecznie rosła.

Musimy również wspomnieć, że na chwilę obecną nie możemy sprawdzić realnej wartości tokena BHEC po za giełdą BihuEx. Wewnętrzny token transakcyjny nie jest bowiem notowany nigdzie indziej. To kolejny argument, który powinien wzbudzić naszą czujność.

Giełda BihuEx opinie z internetu

Nasze obawy wzbudza fakt, że po za stronami, które ewidentnie nakłaniają do rejestracji w ramach programu afiliacyjnego, brakuje rzetelnych recenzji. W zasadzie, bardzo ciężko znaleźć obiektywne źródło informacji, które przedstawia BihuEx w neutralnym świetle. Wszędzie spotkamy się jedynie z wyidealizowanym opisem i zachętą do podjęcia tej formy zarabiania.

Nieco inaczej jest jednak na forach tematycznych. Tam natrafimy na opinie innych użytkowników. Ich zdanie na temat giełdy BihuEx jest, delikatnie mówiąc, sceptyczne. Projekt na pewno robi wrażenie skalą przedsięwzięcia.

Wiemy również, że wielu zagranicznych użytkowników chwali sobie same możliwości oferowane przez giełdę. Jednak sam projekt z aplikacją Miner’s Legend został wyidealizowany w celu pozyskiwania nowych klientów. Wielu użytkowników nie ma wątpliwości, że platforma nie da rady spełnić oczekiwań wielu tysięcy klientów pragnących notować 300-procentowy zysk rocznie. Jest to praktycznie niemożliwe.

Czy warto zainwestować w rozwój BihuEx?

Naszym zdaniem, do tematu azjatyckiej giełdy BihuEx należy podchodzić z dużym dystansem. Jedyny plus to działająca giełda. Czy kursy i wolumeny są sterowane przez twórców? Tak, jest to prawdopodobne.

Każdy użytkownik musi zrozumieć, że nie ma absolutnie żadnych gwarancji, że aplikacja Miner’s Legend zapewni 300% zysku w skali roku. Ba! Nie ma pewności, czy pojawi się jakikolwiek zysk. W sytuacji gdy notowania tokenów BHEC będą spadać, użytkownicy mogą narazić się na poważne straty. Uważamy, że taka forma inwestowania jest dużo bardziej ryzykowna niż klasyczne metody zarabiania bitcoinów.