Giełda Binance

giełda binance

Giełdą z definicji nazywamy zorganizowane spotkanie handlowe, na którym sprzedawane są wybrane towary po cenach ogłoszonych w codziennych notowaniach. Do 2008 roku najbardziej znaną giełdą i w zasadzie jedyną była Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeśli chodzi o kryptowaluty największa jest giełda Binance.

 

Jeśli chodzi o gpw, jest to instytucja publiczna, która umożliwia obrót akcjami, obligacjami czy prawami poboru, które dopuszczone są do obrotu giełdowego. Wszystkie zasady dotyczące obrotu takimi akcjami ustanawiane są w regulaminie giełdy.

 

Jest to instytucja publiczna. Z tego względu szczegóły dotyczące tego rodzaju transakcji ustanawiane są również przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz wybrane ustawy.

 

Rejestracja na Binance

  • brak weryfikacji
  • najniższe prowizje

 


Rejestracja na Giełdzie Binance - Krok po Kroku

 

 

Giełda Binance –  Wprowadzenie

Aby zrozumieć sposób działania giełdy Binance i innych podobnych zacznę od wprowadzenia poprzez krótkie omówienie co to jest bitcoin i technologia blockchain.

 

Bitcoin i blockchain

W 2008 roku powstał bitcoin. Pionier wśród kryptowalut, który dał początek wielkiej rewolucji. Ale należy tutaj zacząć od początku.

To właśnie w tamtym roku narodziła się sama koncepcja całego blockchainu. Bardzo dużo osób ma problem z zrozumieniem systemu działania tego łańcuchu bloków. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, bo ta rzecz nie należy do fizycznego świata, tylko sieciowego.

 

Ludziom bardzo ciężko jest pojąć zasady funkcjonowania tego typu nowinek, dlatego też bardzo boją się nowych technologii. W gruncie rzeczy nie ma czego. To tylko kolejne ulepszenie sprawiające, że można działać, pracować i przesyłać informacje szybciej.

 

Blockchain

W uproszczeniu, jest to nowoczesna technologia definiowana jako łańcuch bloków służących do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach zawieranych między użytkownikami tej sieci.

 

Każdy, pojedynczy blok zawiera informacje o liczbie transakcji i ich wartości. Po wypełnieniu się takiego bloku danymi, tworzą się kolejne, i kolejne.

 

Przejście każdego bloku zajmuje około ośmiu minut, co jest niesamowicie efektywnym rozwiązaniem w porównaniu do tradycyjnej bankowości. Należy tutaj nadmienić, że cała ta siatka jest zdecentralizowana i działa peer to peer, co zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.

 

 

Giełda Binance – Informacje

Wraz z powstaniem kryptowalut zaczęły tworzyć się również specjalne kryptogiełdy, na których ludzie mogą handlować wybranymi przez siebie walutami w rewolucyjnej sieci blockchain. Informacje na temat giełdy Binance są powszechnie dostępne, ponieważ jest to największa w chwili obecnej platforma tego rodzaju.

giełda binance informacje

Oprócz samego bitcoina, na giełdzie Binance można znaleźć również takie waluty jak IOTA, basic attention tokken czy poet. Każdy pojedynczy projekt ma swoich twórców i pewną ideę, która mu przyświeca. Informacje zbierz we własnym zakresie.

 

Społeczeństwo straciło naprawdę dużo pieniędzy na kryptowalutach i wynikało to tylko i wyłącznie z niewiedzy i niezapoznania się z działaniem tego systemu. Ludzie, którzy znają się na tej nowoczesnej branży, mają pewien schemat działania, zanim zdecydują się na kupno wybranego środka na giełdzie Binance.

 

Na co zwracać uwagę kupując kryptowaluty na Binance?

Bardzo dużo o danej walucie świadczy jego zespół, a głównie sam założyciel. Bywa bowiem tak, że największe i najbardziej pożądane projekty tworzone są przez ludzi, którzy mają na swoim koncie wiele zasług, np. w tworzeniu języków programowania czy tego typu rzeczy.

 

Środek budzi wtedy dużo większe zainteresowanie i jest bardziej wiarygodny. Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę to kooperacje ze znanymi markami. Jest to kolejny czynnik warunkujący wiarygodność, pożądanie i szansę na sukces takiego projektu.

 

 

Giełda Binance i kryptowaluty

Jedną z najbardziej znanych i docenianych przez użytkowników giełd jest Binance. Popularna na całym świecie giełda kryptowalut powstała w roku 2017. Towarzyszył temu niesamowicie szybki rozwój. W kilka miesięcy cały zespół pracowników Binance pokonał największych gigantów w swojej branży.

giełda binance kryptowaluty

 

Kiedy powstała i kto jest założycielem giełdy Binance?

Giełda binance odnotowuje swoje początki we wrześniu 2017 roku. Założycielem jest Changpeng Zhao. Ta chińska giełda zawdzięcza mu swój błyskawiczny rozwój i markę.

 

Przewrotowe wydarzenie, jakim było założenie nowej giełdy Binance pozwoliło cieszyć się właścicielowi ogromną renomą w świecie użytkowników zdecentralizowanej sieci blockchain.

 

Siedziba giełdy

Obecnie giełda Binance posiada swoja siedzibę na Malcie, ze względu na nowe przepisy w Chinach. Rządy wielu państw nie wiedziały jak zareagować na nową technologię i w większości skutecznie się przed nią broniły, ostrzegając również swoich obywateli. Było to działanie absolutnie bezpodstawne.

 

Kto inwestuje na Binance?

Giełda binance jest bardzo chętnie odwiedzana przez ludzi, którzy posiadają duże pule środków zakupionych na swoich sieciowych portfelach.

 

Są to osoby indywidualne. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na korzystanie z giełdy Binance nie Bez przyczyny. Ma ona bowiem bardzo dużo zalet.

 

Rejestracja

Brak zbędnych formalności to duży plus. Rejestracja na giełdzie Binance wymaga tylko podania maila. Potem należy postępować zgodnie z instrukcją.

 

 

Giełda Binance –  Zalety

Niskie prowizje, przy których handel jest dużo przyjemniejszy. Koszty są naprawdę niezauważalne. Jest to jeden z czynników warunkujących, że giełda Binance jest liderem w swojej branży.

giełda binance zalety
Jedną z zalet giełdy Binance jest dostępność języka polskiego

Giełda binance wyróżnia się również tym, że jest bardzo dobrze wypozycjonowana i łatwo ją znaleźć w wyszukiwarce. Mam tu na myśli wszystkie portale informacyjne związane z szeroko pojętym udostępnianiem danych na temat kryptowalut.

 

Jeśli wchodzimy na strony na których sprawdzamy kurs, często giełda binance znajduje się w pierwszej piątce. Oznacza to, że duże pieniądze cały czas są obracane na giełdzie i cieszy się ona dużą popularnością w porównaniu do swojej konkurencji.

Dostępność monet jest naprawdę ogromna. Ciężko o drugą taką giełdę z konkurencyjną ilością oferowanych coinów. Można kupić w zasadzie większość pewnych, sprawdzonych projektów.

 

giełda binance portfel

 

Własny, zaufany portfel do przechowywania i przelewania kryptowalut. Tutaj strona portfela: trustwalletapp.com

 

Giełda Binance – Wady

W zasadzie jedynym minusem jaki ma giełda Binance jest po prostu brak możliwości kupna bezpośrednio zlokalizowanych tam kryptowalut za pomocą euro, dolara czy złotówki.

 

Jesteśmy przez to zmuszeni do kupowania swoich monet na innej giełdzie i transferowania ich Na Binance. Warto jest w tym miejscu zrobić dokładny research.

 

Trzeba sprawdzić która polska giełda oferuje najtańsze prowizje jakie pobierane są do wypłaty. Nie chcemy przecież stracić dużej kwoty tylko przez to, że chcemy obracać środkami zdeponowanymi na zupełnie innej giełdzie.

 

Giełda Binance – podsumowanie

Podsumowując, giełda Binance jest jednym z absolutnych liderów w branży kryptowalut. Do wyboru jest naprawdę ogromna ilość monet. Do tego, bardzo niskie prowizje, które skutecznie wpływają na atrakcyjność giełdy.

 

W gruncie rzeczy giełda binance jest najlepszym wyborem, jakiego można dokonać, jeśli chcemy zakupić trochę kryptowalut. Grunt to zrobić solidny research monet, jakie chcemy zakupić i upewnić się w przekonaniu, że to solidny projekt z przyszłością.

 

Rynek kryptowalut jest bardzo młody. Może być to bardzo duża szansa dla osób, które mocno wierzą w ten projekty. Cały sektor zapowiada się bardzo obiecująco, ze względu na szybkość transakcji, bezpieczeństwo i działanie peer to peer.

 

W porównaniu do tradycyjnej bankowości jest to zew wolności, jaką mogą poczuć ludzie korzystając z internetowych portfeli. To najbardziej kluczowa sprawa, ponieważ banki posiadają informacje o wszystkich naszych transakcjach zlecanych przez nas, jako że są ich wykonawcą.

 

giełda binance podsumowanie

 

Być może rząd ma poczucie niemocy, kiedy na horyzoncie pojawiła się możliwość kompletnie zdecentralizowanej sieci, w której ludzie mogą dokonywać transakcji jakich tylko chcą, bez żadnej kontroli ani sprawdzania danych przelewów.

 

Być może jest to właśnie kluczowa dojrzałość i pierwszy krok do tego, aby ludzie podejmowali własne decyzje niepodyktowane żadnymi twardymi regułami i w ten właśnie sposób uczyli się na własnych błędach biorąc pełną odpowiedzialność za to, co robią.

 

Z pewnością cała zdecentralizowana sieć jaką jest blockchain ma znaczenie polityczne. Uświadamia ludzi, że podejście wolnościowe jest bardzo rewolucyjne i ma przyszłość w dzisiejszych czasach. Giełda Binance jest jednym z elementów tej nowoczesnej wizji.