Giełda Bitbay – Opinie, rejestracja oraz podstawowe informacje

giełda bitbay

Na rynku kryptowalut od 2014 roku działa giełda Bitbay czyli platforma transakcyjna. Firma założona w Polsce. W swojej ofercie zapewnia usługodawcom zaawansowane narzędzia gwarantujące bezpieczeństwo dokonywania transakcji oraz optymalny system deponowania i wypłacania środków.

Bitbay to polska giełda. Oprócz bitcoina można się w niej również zaopatrzyć w kryptowaluty takie jak Dash, Game, Ethereum, Litecoin czy Lisk. W jego ofercie łącznie jest ich aż dwadzieścia.

Giełda Bitbay, która polecana jest przede wszystkim tym, którzy są na początku swojej przygody z kryptowalutami. Można na nią wpłacać pieniądze w złotówkach za pośrednictwem przelewów bankowych bądź przekazu pocztowego. Z reguły pieniądze wpłacone w złotówkach pojawiają się na giełdowym profilu w kolejnym dniu roboczym. W każdej chwili można wymienić je na dowolnie przez siebie wybrane kryptowaluty lub odwrotnie. W tej kwestii jest pełna dowolność.

Giełda Bitbay

System wymiany kryptowalut uruchomiony przez Davida Zimbecka, a obecnie sterowany przez Sylwestra Suszka, jest jednym z nielicznych, który oferuje możliwość przeprowadzenia transakcji w złotówkach.

Mimo polskiego „pochodzenia” giełda BitBay nie ogranicza się jedynie do obecności na krajowym rynku. Działa w sposób globalny. Według szacunków BitBay posiada wartość rynkową wynoszącą około pół miliona dolarów.

Mimo wielu pozytywnych aspektów, bardzo dużego potencjału, giełda BitBay, jej historia i reputacja wciąż nie są znane dla większości ludzi ze świata kryptowalut. Celem giełdy jest handel i elastyczna obsługa transakcji kryptowalutami litecoin, bitcoin, lisk, ether oraz innymi.

Najważniejsze informacje o giełdzie Bitbay

• Platforma umożliwia użytkownikowi wpłacanie środków na swoje konta za pomocą walut tradycyjnych, a także dokonywanie transakcji za pomocą bitcoin, ethereum, litecoin i innych kryptowalut na platformie wymiany przy różnych stawkach prowizji.

• Platforma ma zaawansowane narzędzia handlowe. Kompatybilne z takimi aplikacjami jak bitcoin checker, handlarz zakładkami, bitcoin widget i bitcoin ticker, które uzupełniają transakcje w BitBay.

Giełda Bitbay pod lupą

Prostota obsługi to atrakcyjna cecha, którą doceni każdy użytkownik BitBay. System wymiany walut obsługiwany jest w Polsce, gdzie uzyskać można kartę debetową BitBay. Zapewnia ona możliwość zapłaty przy użyciu kryptowalut w sklepach oraz punktach gastronomicznych. Powyższy system płatności obsługiwany jest przez MasterCard. Oprócz polskiego złotego, giełda BitBay oferuje wsparcie dla euro oraz dolara w transakcjach globalnych.

Rejestracja

Proces rejestracji jest standardowy. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Rejestracja na giełdzie Bitbay jest bezpłatna i wymaga weryfikacji dokumentami. Jeśli tego nie zrobisz Twoje wypłaty będą zablokowane.

giełda bitbay rejestracja

Metody płatności na Bitbay

Użytkownicy platformy BitBay mają możliwość dokonywania wpłat  na konto lub przy użyciu przelewów bankowych i za pośrednictwem Poczty Polskiej. Firma doładowuje środki na konto użytkownika co pół godziny w czasie tygodniowych godzin pracy (od 8 do 16 w dni powszednie). Jeśli chodzi o wypłaty, gwarantowany jest dostęp do przechowywanej waluty, a także dokonywanie ekspresowych przelewów.

Opłaty za transakcje na platformie wymiany BitBay są stosunkowo niskie. Oparte są one procencie obrotu z 30-dniowego okresu działania. W związku z powyższym, giełda BitBay pobiera opłatę w wysokości od 0,17% do 0,30%. Opłata dla kupujących na poziomie 0,24-0,43 procenta.

Czy giełda Bitbay jest bezpieczna?

Inwestując środki, szczególnie o dużym nominale, w mało znane miejsca wymiany kryptowalut zapewne można odczuwać niepokój. Giełda Bitbay to legalna platforma umożliwiająca użytkownikom prowadzenie działań handlowych online w prosty i bezpieczny sposób.

giełda bitbay bezpieczeństwo

Środki bezpieczeństwa

1. Wielopodpisowa obsługa do uwierzytelniania przelewów.

2. Dwustopniowe uwierzytelnianie – znajomość hasła nie gwarantuje dostępu. Ten system logowania wymaga znajomości drugiej informacji umożliwiającej zalogowanie się. Może to być uwierzytelnianie Google, kody SMS, kody e-mail lub aplikacja BitBay.

3. Możliwość potwierdzenia akcji, które można włączyć na rachunkach podczas obsługi transakcji.

4. Środki na rachunkach są bezpiecznie przechowywane w „zimnych portfelach”, które zapewniają bezpieczeństwo funduszy, a kopie zapasowe są tworzone za pomocą kopii zapasowej na dysku.

5. Platforma obsługuje system „multi-sig”, dlatego uwierzytelnienie jest wykonywane przez co najmniej dwie osoby przed pomyślnym transferem środków.

6. Użytkownik może ustawić silne hasło nie tylko dla konta BitBay, ale także dla innych kont e-mail i mediów społecznościowych zgodnie ze specyfikacją tworzenia hasła.

7. Giełda BitBay działa zgodnie z zasadami i przepisami specyfikacji finansowych i prawnych dotyczących bezpieczeństwa. Transakcje i procesy transferu odbywają się za pomocą zaszyfrowanych połączeń HTTPS z zastosowaniem bezpiecznych algorytmów szyfrowania i protokołów TLS.

8.Użytkownik może zaufać marce BitBay w kontekście zgromadzonych środków, dzięki opisanym powyżej funkcjom zwiększającym bezpieczeństwo.

9. Platforma BitBay, mimo stosunkowo niewielkiego czasu działania na rynku kryptowalut, została już wyróżniona kilkukrotnie w przeróżnych plebiscytach krajowych i zagranicznych.

WAŻNE:

Ważną kwestią, o której należy pamiętać w przypadku giełdy BitBay, jest uruchomienie weryfikacji dwuetapowej Two Factor Authentication (2FA) za pomocą osobnej aplikacji Google Authenticator.

Weryfikacja konta

Jedną z najważniejszych rzeczy, o której należy pamiętać podejmując decyzję o rozpoczęciu swojej przygody z giełdą Bitbay, jest zweryfikowanie konta zaraz po jego założeniu. Dzięki temu możliwe jest dokonywanie wszystkich transakcji. Bez zweryfikowania konta żadna transakcja nie będzie mogła być zrealizowana.

Proces weryfikacji przebiega w sposób następujący: giełda zwraca się do użytkownika z prośbą o wysłanie skanu dowodu osobistego oraz skanu przelewu zawierającego dane i adres zamieszkania. W tym celu można pobrać potwierdzenie przelewu z bankowości elektronicznej w formacie PDF, a następnie zrobić screena i zapisać go jako format .png – jest to forma szybka i bezproblemowa.

Pracownicy BitBay starają się, aby proces weryfikacji przebiegał szybko. Najczęściej w maksymalnie 24 godziny każdy użytkownik uzyskuje dostęp do wszystkich funkcji udostępnianych przez giełdę użytkownikom.

Poradnik jak korzystać z giełdy Bitbay

Proces tworzenia konta wymaga dodatkowej weryfikacji. Jeśli tego nie zrobisz nie wypłacisz swoich pieniędzy. Po przesłaniu dokumentów możesz rozpocząć inwestowanie w bitcoina i inne kryptowaluty. Zerknij okiem na dokładny poradnik o giełdzie Bitbay. Zapoznaj się z zawartymi w nim informacjami, aby uniknąć problemów z kupnem i sprzedażą kryptowalut.

giełda bitbay jak korzystać
Dodawanie środków na konto utworzone w preferowanej walucie. Obsługa podstawowych kryptowalut: bitcoin, litecoin oraz tradycyjnych USD, EUR i PLN. Po tych czynnościach konto jest gotowe do transakcji. Można użyć przycisków natychmiastowych, aby wykonać szybkie transakcje lub złożyć ofertę.

Bitbay – Opinie użytkowników

W większości przypadków negatywne, choć śladowe, komentarze odnośnie platformy wymiany Bitbay skierowane były do, wątpliwej jakości, stabilności swojej strony internetowej oraz obsługi klienta. Trzeba jednak uczciwie zaznaczyć, że zdecydowana większość recenzji była pozytywna, a klienci ogólnie pochwalają stronę twierdząc, że zapewnia ona platformę dla wiarygodnych i szybkich transakcji.

Wyróżnienia przyznane giełdzie:

 • Najlepsza giełda kryptowalutowa 2017 na Cryptocurrency World Expo
 • Polish Innovation Award 2017 na Polskim Kongresie Przedsiębiorczości
 • Najlepsza Giełda Kryptowalutowa na Szczycie w Berlinie 2018.

Podsumowanie recenzji

Giełda Bitbay jest popularna w Polsce, ale ma problemy z obsługą klienta. Użytkownicy Bitbay czerpią wiele korzyści z wyjątkowych cech tego modelu, takich jak możliwość wymiany kryptowalut. Platforma przyczynia się też do wzrostu popularności bitcoina.

Dużym minusem jest fakt, że ta usługa jest obecnie ograniczona tylko do Polski. W związku z tym BitBay jest ważnym wyborem. Szczególnie dla użytkowników kryptowalut w Polsce. Z drugiej strony ma wyższe opłaty niż niektóre giełdy, a niektóre funkcje ograniczają się do Polski, co skutecznie blokuje jej popularność zagranicą.

Tak, czy owak, platforma może być doskonałym wyborem w obrębie polskich granic. Jednak istnieją poważne wątpliwości zakładania konta w serwisie jeśli mieszkasz poza rejonem Wisły.

Plusy:

 • Jest przyjazna dla użytkownika
 • Bezpieczeństwo
 • Dobry system wsparcia
 • Dostępność opcji transferu pieniędzy
 • Zapewnienie różnych opcji wpłat

Minusy:

 • Weryfikacja na każdym kroku
 • Niektóre usługi są ograniczone geograficznie do Polski
 • Ograniczone opcje doładowań