Handel kryptowalutami bez weryfikacji – Crypto ATM

crypto atm

Wraz z rozwojem technologii stojącej za kryptowalutami wzrósł, także nacisk rządów państwa na weryfikację płatności dokonywanych za pomocą wirtualnych moment. Powodem są oczywiście pieniądze, gdyż opodatkowane kryptowaluty przynoszą w tej chwili niemały zwrot w podatkach. Czy zatem istnieje jeszcze sposób na prawdziwy, niezależny handel kryptowalutami w 2020 roku?

Kryptowaluty – przyszłościowa inwestycja?

Wirtualna moneta, która chciałabym stać się naprawdę innowacyjna, może zostać zmuszona do zapewnienia wielu różnych korzyści użytkownikom. Powinna być matematycznie złożona, prosta do zrozumienia dla użytkowników, zdecentralizowana oraz starannie zabezpieczona.

Dzięki temu wirtualne monety uznawane są za jedną z bardziej przyszłościowych inwestycji. I choć jeszcze zmagają się z pewnymi ograniczeniami, np. faktem, iż cyfrowa moneta może zostać skasowana z rejestru przez awarię komputera lub, że wirtualny portfel może zostać ukradziony przez cyfrowego przestępcę, to z czasem będzie można je pokonać, dzięki rozwojowi technologii.

Kwestią, która będzie trudniejsza do pokonania, jest fakt, iż im kryptowaluty stają się bardziej pożądane na rynku, tym jest więcej podatków i prób państwowej kontroli. Taka sytuacja podważa podstawowy cel istnienia wirtualnych monet, czyli anonimowe płatności, co też przekłada się na sukcesy inwestycyjne oraz niezależny handel kryptowalutami.

przyszłościowa inwestycja

Każdy, kto zatem będzie brał pod uwagę inwestowanie w krypto, powinien potraktować tę inwestycję, jak każdą inną spekulacyjną inwestycję. Ta cecha sprawia, że są one podatne na wahania cen, co można traktować jako wadę lub zaletę.

Handel kryptowalutami – zasady

Wirtualne monety są aktywem spekulacyjnym, co oznacza, że aby w nie inwestować, warto trzymać się strategii „Kup tanio, sprzedawaj drogo”. Inaczej na strategię tego typu mówi się „buy the dips”. Jest to bazowa technika inwestycyjna, bazująca na kupnie większej ilości aktywów w miarę spadku ich wartości oraz w czasie korekty.

Korzystając z metody buy the dips, warto mieć wiedzę umożliwiającą analizowanie wykresów, średnich krótko i długoterminowych ruchów i historycznych trendów związanych z kryptowalutami. Jak jednak dokładnie korzystać z tej techniki?

nwestor może „kupować duże spadki” (big dips) lub „małe spadki” (small dips). „Dużymi spadkami” określa się sytuację, kiedy cena spada poniżej średniej, natomiast „małe spadki” następują, kiedy cena spada z miejsca na wykresie, w którym ostatnio umieściła.

Handlowcy kupujący według techniki „buy the dips”, mają wybór: zdecydować się na szybką sprzedaż (inwestowanie krótkoterminowe) lub zatrzymać kryptowalutę, aby zbudować długą pozycję (inwestowanie długoterminowe). Celem inwestowania w e-monety jest więc kupowanie po niższej cenie, aby sprzedać po droższej.

Kolejnym rodzajem strategii jest zakup e-monet, gdy ceny są niższe niż średnie wyniki historyczne. Kierowanie się zasadą „buy the dips” jest dobrą techniką, ale czasem trudno stwierdzić, jak będzie wyglądać cena e-monety w ciągu następnej godziny lub następnego dnia. Z tego powodu istnieje strategia opierająca się na wartościach historycznych kursu.

handel kryptowalutami

Wiele portali branżowych zawiera wykres „średniej ruchomej”, która wskazuje najlepszy możliwy czas do kupna i sprzedaży na rynku e-monet. Nigdy nie należy kupować, gdy wartość kryptowaluty osiągnie historyczne maksimum. Jeszcze elementem tej techniki jest sprzedawanie, gdy nastąpi nagły szczyt. Kiedy warto sprzedać zgromadzoną walutę? Tutaj należy brać pod uwagę kapitał, tolerancję ryzyka, konsekwencje podatkowe i powód, dla którego początkowo zainwestowano w wirtualne monety.

Handel kryptowalutami bez weryfikacji – czy jest możliwy?

Jednym z niewielu miejsc, gdzie można kupić kryptowalutę bez konieczności weryfikacji jest crypto kantor online. Szukając go należy pamiętać o sprawdzeniu, czy jest w nim konieczne zakładanie konta. Zazwyczaj crypto kantory znajdujące się w Europie nie mają opcji handlu kryptowalutami bez rejestracji i wymagają dostarczenia skanów dokumentów tożsamości.

Jak wygląda proces weryfikacji? Po prośbie o podanie adresu e-mail, hasła i aktywację konta, nie zostanie ono do końca aktywowane, dopóki klient nie prześle do systemu skanu dokumentu weryfikacyjnego. Panel weryfikacyjny jest zazwyczaj w widocznym miejscu na stronie kantora, a użytkownikowi przypomina się o obowiązku weryfikacji.

kantor bez weryfikacji

Warto pamiętać, że skan lub zdjęcie dokumentu muszą zostać sporządzone obustronnie i wszystkie dane powinny być widoczne, co sprawia, że w razie ataku hackerskiego mogą wyciec wszystkie osobiste informacje. Weryfikacja może potrwać nawet do kilku dni, dlatego jeśli komuś zależy na szybkim i niezależnym handlu kryptowalutami, warto znaleźć zaufany kantor kryptowalut bez weryfikacji.

Kantor kryptowalut… bez weryfikacji – Crypto ATM

W tego rodzaju kantorze wystarczy wybrać kwotę w kryptowalucie i wykonać przelew. Sprawdzony krypto-kantor ma na tyle przejrzyście skonstruowaną stronę, aby użytkownik od razu wiedział, gdzie wpisać kwotę, którą chce wymienić na kryprowalutę.

Przykładem może tu być crypto kantor Crypto-ATM, w którym miejsce na wymianę i obowiązujące kursy widoczne wyraźnie na stronie głównej. Kantor ten należy do najbardziej zaufanych kantorów kryptowalut bez rejestracji dostępnych w Internecie.

Posiada szeroką ofertę, zarówno pod względem walut tradycyjnych, jak i e-monet. Można w nim wymienić trzy waluty tradycyjne (PLN, EUR, USD) i osiem różnych kryptowalut, w tym na ciekawe altcoiny, takie jak Lisk czy Tron. Używanie Crypto-ATM jest sposobem na zapewnienie bezpiecznych inwestycji.

To jeden z ostatnich portali, na których można zakupić wirtualną monetę przez Internet bez wymogu zakładania konta i weryfikacji tożsamości. Crypto ATM daje możliwość natychmiastowej płatności przelewem za zakupioną e-monetę, bez wymogu zakładania konta, co jest świetną okazją dla każdego handlowca lub użytkownika.