Jak zarabiać Bitcoiny? – Najlepsze metody zarabiania BTC

jak zarabiać bitcoiny

Patrząc na wciąż astronomiczną wartość Bitcoina, wiele osób zastanawia się nad tym, jak możliwe jest pozyskiwanie tej kryptowaluty. Istnieje przynajmniej kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą każdemu aktywnie zarabiać Bitcoiny i inne kryptowaluty.

Jak zarabiać Bitcoiny?

Wszystko zależy od Twojego kapitału początkowego oraz umiejętności. Prezentujemy kilka najlepszych sposobów oraz omawiamy ich efektywność oraz warunki potrzebne do spełnienia.

Najwięcej Bitcoinów zarobili oczywiście minerzy, czyli górnicy, którzy postanowili trudnić się wydobywaniem tej kryptowaluty. To bardzo proste. Wystarczy kupić odpowiedni komputer zwany koparką. Przez wiele lat był to najlepszy i najbardziej dochodowy sposób na to jak skutecznie zarabiać Bitcoiny. Niestety, z roku na rok, kopanie tej waluty wirtualnej jest coraz mniej zyskowne. Głównie za sprawą mniejszych nagród za wydobycie bloku, a także na coraz bardziej ograniczonej ilości monet.

Niespełna 20% coinów czeka jeszcze na wydobycie. Ponadto, wydobywanie Bitcoinów wymaga bardzo mocnego sprzętu. Zwykły komputer używany do codziennej pracy może zostać wykorzystany w taki sposób, ale szanse na odkrycie bloku są po prostu minimalne. Zasada jest prosta: Im większa moc obliczeniowa, tym większe szanse na pozyskanie kryptowaluty. Na rynku funkcjonują firmy trudniące się projektowaniem koparek, czyli najbardziej wydajnych komputerów pod kopanie Bitcoina.

Są one bardziej energooszczędne i pozwalają obniżyć koszty pracy. Nawet teraz jest to całkiem dobry sposób na to jak zarabiać Bitcoiny. Wada tego rozwiązania? Cena. Profesjonalne koparki do bitcoina są drogie i kosztują grubo ponad 10 tysięcy PLN.

Wydobywanie innych kryptowalut pozwala zarabiać Bitcoiny

Warto jednak zgłębić temat wydobywania, ponieważ zamiast Bitcoina możemy kopać inne kryptowaluty, a następnie wymieniać je na docelową walutę BTC. Warto zagłębić się w najbardziej dochodowe obecnie waluty wirtualne w aspekcie wydobycia. Sytuacja zmienia się dynamicznie.

Niektóre waluty wirtualne mogą wymagać zupełnie innych konfiguracji sprzętowych, aby proces wydobycia rzeczywiście był dla nas bardziej opłacalny. Kilka słów należy poświęcić także algorytmom konsensusu wydobycia. Brzmi skomplikowanie? W praktyce na szczęście łatwiej zrozumieć o co chodzi.

Bitcoin jest wydobywany na bazie konsensusu Proof of Work. Użytkownik dzieli się mocą obliczeniową i w zamian otrzymuje wynagrodzenie. Aktualnie, ogromnym zainteresowaniem cieszy się również algorytm Proof of Stake. W tym przypadku nie musimy dysponować potężnym komputerem.

Wystarczy posiadać odpowiednią ilość danej kryptowaluty i przyłączyć się do programu. W ten sposób możemy udostępniać łańcuchy potrzebne do weryfikacji i finalizowania transakcji. Użytkownicy są tutaj nagradzani za samo posiadanie waluty wirtualnej. Działa to trochę na zasadzie dywidendy na giełdzie.

zarabiać bitcoiny handel

W przypadku wielu popularnych kryptowalut, drugi sposób wydobycia może się okazać wyjątkowo opłacalny. Dlatego warto wziąć pod uwagę tę metodę, gdy interesuje nas jak skutecznie zarabiać Bitcoiny. Niedużym kosztem możemy pozyskać inne waluty wirtualne, które wymienimy na BTC.

Handel na giełdach kryptowalut

Z drugiej strony, nie potrzebujemy walut wirtualnych by rozpocząć zarabianie Bitcoinów. W sieci istnieje wiele giełd, które umożliwiają nam zakup docelowej waluty wirtualnej za tradycyjne pieniądze. Istnieje wiele typów zleceń, które możemy wykorzystać na giełdzie. Zamysł pozostaje niezmienny z żelazną zasadą inwestowanie: Kupić tanio i sprzedać drożej.

W 2017 roku obserwowaliśmy prawdziwy boom na rynku kryptowalut. Wiele osób rejestrowało się na giełdach by zainwestować w tokeny wirtualne. To doprowadziło do największego w historii walut wirtualnych krachu. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Ta sytuacja znacząco ustabilizowała rynek i sprawiła, że obecnie inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczniejsze.

Możemy stosować technikę aktywnego inwestora i celować w zysk na wahaniach cen w krótkoterminowej perspektywie. Możemy również zakupić walutę wirtualną i czekać, aż jej wartość wzrośnie.

Jak zarabiać Bitcoiny na inwestowaniu? Przede wszystkim pogłębiać wiedzę i uczyć się rynku. Poznać arkana analizy technicznej. Być na bieżąco z aktualnościami ze świata kryptowalut. Polować na okazje cenowe. Dysponując odpowiednią wiedzą możemy uczynić inwestowanie świetnym sposobem zarabiania na kryptowalutach.

Programy partnerskie dają szansę zarabiać Bitcoiny

Bitcoiny można zarabiać również na programach partnerskich oferowanych przez niektóre giełdy kryptowalut lub serwisy online obsługujące płatność tą walutą wirtualną. Zasady programu są bardzo proste. Naszym zadaniem jest nakłonić kogoś do skorzystania z usług.

Za każdą osobę otrzymujemy prowizję wypłacaną w walucie wirtualnej. Aby zarabiać znaczące kwoty, sposób ten wymaga ogromnych nakładów czasu oraz poniesienia pewnych kosztów. Program partnerski w dużej mierze skupia się na pomyślnej kampanii reklamowej.

Wykonywanie zadań w Internecie

W sieci natrafimy na pewne serwisy, które umożliwiają nam wykonywanie różnorodnych zadań w zamian za nagrodę w postaci kryptowalut. Wypełnianie ankiet, klikanie w reklamy, udzielane się na forach internetowych, a nawet robienie zakupów i płacenie kryptowalutami.

Często w tym przypadku jesteśmy drugą strona programu partnerskiego, tyle tylko, że za wykonanie zadania również jesteśmy nagradzani. To dobry pomysł na to jak zarabiać Bitcoiny nie dysponując na starcie żadnym kapitałem. Wysokość zarobku w tej metodzie nie jest jednak imponująca.

Udzielanie pożyczek pomoże zarabiać Bitcoiny

Pojawia się coraz więcej platform kryptowalutowych, które umożliwiają zawieranie prywatnych umów w programie między użytkownikami. Oczywiście wiąże się to z pewnym ryzykiem i wymaga weryfikowania naszego ewentualnego kontrahenta. Gdy dysponujemy pewną kwotą Bitcoinów, możemy je pożyczyć i czerpać zysk z odsetek.

Kto pożycza Bitcoiny? Przede wszystkim inwestorzy, którzy próbują pomnożyć kapitał. To właśnie nasz element ryzyka. Na pewno nie warto pożyczać osobom, które dopiero zarejestrowały się w programie i nie posiadają jeszcze ani jednej, pozytywnej opinii potwierdzającej ich rzetelność.

jak zarabiać bitcoiny na pożyczkach

Udzielanie pożyczek jest możliwe także na giełdach kryptowalut. Niektóre platformy umożliwiają otworzenie długich pozycji oczekujących. Zwiększają one płynność finansową całej giełdy. Inni użytkownicy mogą w ten sposób inwestować z dźwignią finansową (wirtualne zwiększenie posiadanego kapitału).

My zarabiamy prowizje z transakcji pożyczkobiorcy, a czasami także prowizje z giełdy za zwiększanie płynności platformy. To jedna z ciekawszych propozycji na to jak zarabiać Bitcoiny. Jest również dużo bezpieczniejsza od pożyczania zwykłym użytkownikom. Wadą jest konieczność posiadania sporego kapitału początkowego.

Pomysł dla przedsiębiorców i właścicieli własnych stron

Być może prowadzisz własną firmę i zajmujesz się sprzedażą produktów lub usług. Dlaczego nie masz zatem otrzymywać wynagrodzenia w Bitcoinach? Dołączenie do programu jest banalnie proste. Potrzebujesz jedynie portfela oraz specjalnie wygenerowanego kodu QR. W ten sposób, Twoi klienci będą mogli płacić w walucie wirtualnej.

Wbrew pozorom, także w Polsce stopniowo zwiększa się liczba miejsc, oraz serwisów online umożliwiających płatność kryptowalutą. Takie rozwiązanie powoli planują wielkie, międzynarodowe sieci supermarketów.

Drugi wariant jest zbliżony, tyle tylko, że możesz być wynagradzany za treści, którymi się dzielisz. Być może masz blog podróżniczy lub dzielisz się innymi ciekawymi wartościami? Możesz dać możliwość swoim odwiedzającym nagrodzenie Twojej pracy tokenami. Sposób jest analogiczny, wystarczy portfel i kod QR na stronie. Możesz również uruchamiać różne zbiórki w celu pozyskania funduszy na Twój autorski projekt.

Każdy może zarabiać Bitcoiny

Sposobów jest znacznie więcej. My podaliśmy tylko te, z którymi spotkamy się najczęściej. Najlepszy sposób na to jak zarabiać Bitcoiny zależy od kapitału i poziomu wiedzy. Oczywiście zarabianie staje się dużo prostsze gdy już dysponujemy pewnymi aktywami. Z drugiej strony możemy zarabiać na naszej pracy, oferowanych produktach oraz usługach.

Wystarcz odrobina kreatywności i chęci do pracy by znaleźć najlepszy sposób, który przyniesie wysokie profity. Warto również regularnie poszerzać swoją wiedzę i śledzić dalszy rozwój technologii blockchain. Nowe pomysły często dają ogromny potencjał by zarabiać na świeżym i dopiero rozwijającym się projekcie.