Jak zdobyć Bitcoiny? – 7 Najlepszych sposobów na pozyskanie BTC

jak zdobyć bitcoiny

Ogromna wartość Bitcoina sprawia, że coraz więcej ludzi zadaje sobie to proste pytanie. Jak zdobyć Bitcoiny i zarobić na rosnącej popularności kryptowalut? Istnieje przynajmniej kilka sposobów na zdobycie tej kryptowaluty.

Najbezpieczniejszy portfel

Jak zdobyć Bitcoiny?

Na wstępie musimy jednak zaznaczyć, że każda metoda wymaga zainwestowania finansów lub czasu z naszej strony. Dzięki poniższym sposobom, każdy człowiek może wejść w posiadanie coinów BTC.

 1. Wydobywanie Bitcoinów

Gdy w 2009 roku pierwsi użytkownicy sieci rozpoczynali kopanie bitcoina, mało kto wierzył w sukces tego projektu. Tymczasem, po latach okazuje się, że w banalnie prosty i praktycznie darmowy sposób, każdy użytkownik Internetu mógł zostać milionerem.

To rozbudza wyobraźnię i sprawia, że wciąż nie brakuje osób pragnących zainwestować swój czas w kopanie kryptowalut. Jak zdobyć Bitcoiny stając się górnikiem? Wystarczy odpowiedni program, który angażuje moc obliczeniową Twojego komputera. W zamian za udostępnioną moc masz szansę wykopać nowy blok transakcyjny i otrzymać nagrodę w formie BTC.

W praktyce, ciągle spadająca podaż sprawia, że tylko użytkownicy dysponujący specjalnymi koparkami do bitcoina mają szansę na osiągnięcie zakładanych wyników. Minusem jest ogromne zużycie energii elektrycznej oraz znaczne skrócenie żywotności komputera i podzespołów, które biorą udział w kopaniu.

Jak zdobyć Bitcoiny w kopalni?

Stale rosnący współczynnik wydobycia sprawia, że pojedynczy użytkownik ma coraz mniejsze szanse na wykopanie BTC. Lepszym rozwiązaniem może okazać się dołączenie do grona wielu górników tworzących superkomputer. W protokole prof of stake wiele osób udostępnia swoją moc obliczeniowe.

Zsumowanie mocy wszystkich urządzeń połączonych w kopalnię daje doskonałe rezultaty. Wydobyte w ten sposób BTC są dzielone między wszystkich członków platformy proporcjonalnie do wkładu mocy obliczeniowej. Jeśli zastanawiasz się jak zdobyć Bitcoiny poprzez wydobycie, ale nie dysponujesz specjalną dużą mocą obliczeniową dołączenie do kopalni, jest dobrą alternatywą.

 2. Krany Bitcoin

Ta metoda angażuje wyłącznie Twój czas. W sieci możesz trafić na tzw. krany bitcoinowe. Członkowie takiej platformy każdego dnia wykonują określone zadania: oglądają reklamy, grają w mini gry, wypełniają krótkie ankiety itp. Ich poświęcony czas jest nagradzany kryptowalutą. Użytkownik otrzymuje od kilkuset do kilku tysięcy satoshi. Jeden satoshi to 0,000001 BTC czyli bardzo mało.

Zadania możesz jednak wykonywać nawet co kilka minut na wielu kranach. Jeśli zastanawiasz się jak zdobyć Bitcoiny za darmo, od razu przestrzegamy: Uzbieranie pełnego BTC z satoshi uzyskiwanych z kranów może zająć nawet kilka lat przy sporym zaangażowaniu czasu każdego dnia.

 3. Wykonywanie zadań freelancerskich

Potrafisz pisać dobre teksty na różny temat? Czujesz się pewnie w projektowaniu stron internetowych? A może Twoją smykałką jest tworzenie grafik? W takim razie, możesz zacząć zarabiać na swoim talencie w sieci podejmując się zleceń dostępnych na wielu platformach. Coraz częściej freelancerzy mogą liczyć na wynagrodzenie wypłacane w kryptowalutach.

Giełda BEZ Weryfikacji

To może się okazać naprawdę dobrym sposobem na to jak zdobyć Bitcoiny jeśli dysponujemy przydatnymi w sieci umiejętnościami. Coraz więcej ludzi podejmuje się wolnego i nieograniczonego zawodu freelancera.

 4. Tradycyjny zakup BTC

Stara, sprawdzona zasada handlu głosi: Kupić tanio i sprzedać drogo. Ta myśl jest obecna także w świecie kryptowalut. Wielu użytkowników decyduje się zainwestować swoje pieniądze by kupić bitcoin w internetowym kantorze kryptowalut lub na giełdzie.

Zakupione środki można przelać na dobrze zabezpieczony portfel sprzętowy Ledger Nano S. Przy długotrwałych inwestycjach można nawet wygenerować prywatny klucz i wydrukować go na papierze.

jak pozyskać btc

Handel kryptowalutami to prosty sposób praktykowany przez wielu ludzi na całym świecie. Bitcoin to kryptowaluta deflacyjna. Jego podaż jest ograniczona, a w związku z tym, z każdym dniem popyt staje się coraz większy. To w naturalny sposób winduje ceny.

Jak zdobyć Bitcoiny by potem sprzedać je drożej? Poczekać na okres większych spadków i zainwestować w momencie, gdy wartość jest znacznie niższa w stosunku do potencjału tej kryptowaluty. To wymaga oczywiście nieco wyczucia.

 5. Inwestycja z dochodem pasywnym

Na wstępie od razu uprzedzamy: Dochód pasywny to sposób bardzo ryzykowany z wielu względów. Nie ma gwarancji zysku dlatego każde udostępnienie swoich BTC to spore ryzyko. W sieci pojawiają się platformy, które umożliwiają założenie czegoś w rodzaju lokaty. Użytkownik udostępnia swoje kryptowaluty, a specjalnie zaprogramowany algorytm dokonuje krótkoterminowych transakcji.

Skuteczny bot giełdowy

Posiadacz może natomiast liczyć na zysk rzędu kilku, kilkunastu procent. Nie ma jednak gwarancji, że inwestycje zakończą się pomyślnie. Posiadacz takiej inwestycji musi uwzględnić ryzyko straty.

 6. Pożyczki w kryptowalucie pozwolą zdobyć bitcoiny

Kolejny, bardzo innowacyjny, a zarazem ryzykowny sposób. Rozwój technologii blockchain sprawia, że w sieci pojawiają się nowe platformy udostępniające usługi jak w klasycznym banku. Istnieją strony, na których możesz udzielić pożyczki innemu użytkownikowi i liczyć na zysk w postaci oprocentowania. Tyle tylko, że mimo coraz lepszych zabezpieczeń, nigdy nie masz pewności, że odzyskasz pożyczone kryptowaluty.

Są osoby, które bardzo zachwalają ten sposób na to jak zdobyć Bitcoiny. Większość pożyczkobiorców rzeczywiście sumiennie spłaca swoje długi. Zdarzają się jednak sytuacje, w których pożyczkodawca musi się liczyć ze stratami i brakiem możliwości odzyskania pożyczonych środków.

 7. Sklep internetowy akceptujący Bitcoin

Na koniec pomysł, który wymaga bardzo dużego zaangażowania czasu, a także finansów. Biorąc jednak pod uwagę, że nie jest to jeszcze specjalnie popularne w Polsce, zyski mogą być bardzo okazałe.

Być może prowadzisz własny sklep internetowy lub przymierzasz się do realizacji takiego planu. Zdobądź wiedzę i dowiedz się, jak możesz zaimplementować system płatności Bitcoinem w swoim sklepie online.

Coraz większa liczba użytkowników wykorzystuje waluty wirtualne w codziennych płatnościach. Liczba miejsc i serwisów internetowych w Polsce pozwalających coś kupić za Bitcoina wciąż jest niska. Przyjmuj zapłatę w BTC, powiększaj aktywa i trzymaj kciuki za kolejne wzrosty notowań.

Jak zdobyć Bitcoiny – podsumowanie

Wszystkie wyżej wymienione zasady można sprowadzić do tego samego, prostego założenia. Popyt na BTC wciąż rośnie, a podaż spada. To oznacza, że warto wybrać pewną metodę, która pozwoli nam gromadzić tą kryptowalutę w swoim portfelu online już teraz.

Biorąc pod uwagę deflacyjny charakter Bitcoinów, istnieje spora szansa, że za kilka lat jego wartość będzie kilkukrotnie większa niż teraz. Spróbuj znaleźć sposób, który odpowiada Ci najbardziej. Powyższe metody na to jak zdobyć Bitcoiny to tylko wskazówki. Być może na podstawie wymienionych dróg stworzysz swój własny, autorski pomysł, który zagwarantuje Ci pokaźny profit w przyszłości.