Kopanie bitcoina w chmurze – Cloud Mining kryptowalut

kopanie bitcoina w chmurze

Ze względu na stale rosnącą trudność w wydobyciu kryptowalut opartych o algorytm konsensusu Proof of Work, coraz częstszym rozwiązaniem staje się kopanie Bitcoina w chmurze.

 

Tak zwany cloud mining to pewnego rodzaju kompromis, który ogranicza zyski po naszej stronie, ale jednocześnie sprawia, że nie musimy martwić się o zaawansowaną koparkę oraz pobór prądu. Jak w praktyce działa to rozwiązanie i czy stanowi opłacalną propozycję dla minerów?

 


🡆 Giełda BEZ Weryfikacji

 

 

Kopanie bitcoina i kryptowalut w chmurze

Przed szerszym opisaniem zalet oraz wad cloud miningu warto po krótce opisać tradycyjną formą wydobywania kryptowalut opartych o algorytm konsensusu Proof of Work. Został on zapoczątkowany właśnie przez Bitcoina.

 

Jego działanie jest bardzo proste. Użytkownicy udostępniają swoją moc obliczeniową potrzebną do napędzenia sieci transakcyjnej. W ramach wynagrodzenia mogą wydobyć nowy blok, za który przyznawane są Bitcoiny. Kopanie bitcoina staje się jednak coraz trudniejsze.

 

W obiegu znajduje się grubo ponad 17 milionów coinów, a nakład maksymalny został ograniczony do 21 milionów. Nagrody za odkrycie nowego bloku będą stopniowo zmniejszane, co wpłynie oczywiście na mniejszą opłacalność przedsięwzięcia.

 

Już teraz górnicy muszą dysponować potężnymi komputerami zwanymi koparkami, aby mieć szansę na wydobycie nowych tokenów. Wiele nowych w temacie osób nie ma pojęcia jak kopać bitcoiny w tradycyjny sposób. Właśnie ze względu na wiele trudności coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się kopanie Bitcoina w chmurze.

 

Jak działa cloud mining, czyli kopanie Bitcoina w chmurze?

Cloud Mining to zjawisko, które znacznie zyskało na popularności w roku 2018. Powstało wówczas kilkaset firm zajmujących się udostępnianiem mocy obliczeniowej swoich super komputerów. Działanie tego systemu jest proste.

 

Górnik może po prostu zakupić dostęp do określonej mocy obliczeniowej super komputera i sprawować nad nią kontrolę ze swojego urządzenia. Uzyskana w ten sposób moc obliczeniowa może być spożytkowana właśnie na kopanie Bitcoina w chmurze.

 

Jednak czy takie rozwiązanie jest opłacalne dla górników i pozwala myśleć o rzetelnym zysku? To zależy od wielu czynników. Głównym jest oczywiście koszt wypożyczenia mocy obliczeniowej.

 

Użytkownik już na starcie opłaca pakiet na określony okres czasu. Nie ma gwarancji, że z pomocą otrzymanej mocy uda mu się wydobyć kryptowaluty. Jest to zatem dosyć ryzykowna inwestycja, która nie zawsze kończy się profitem.

 

Ogromne znaczenie ma również wybór firmy. Duża popularność cloud miningu sprawiła, że na rynku pojawiło się kilka firm, które sprzedały użytkownikom pakiety na określony czas. Następnie niestety zniknęły z rynku wraz z pieniędzmi użytkowników.

 

 

🡆 Najbezpieczniejszy Portfel

 

 

Zalety i wady cloud miningu

Biorąc pod uwagę specyfikę tej usługi, opłacalność kopania Bitcoinów w chmurze należy rozpatrywać wielopoziomowo. Z całą pewnością rozwiązanie to ma swoje mocne strony, ale również istotne wady, które mogą okazać się przyczyną zanotowania straty.

 

Mocne strony:

użytkownik nie musi dysponować mocnym komputerem w celu wydobywania kryptowalut użytkownik nie musi martwić się ogromnym zużyciem prądu. Dostęp do ogromnej mocy obliczeniowej i możliwość dołączenia do programu partnerskiego cloud mining jest bardzo prosty. Uruchomienie wydobycia nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

 

Słabe strony:

Brak pewności, że inwestycja w moc obliczeniową się zwróci. Duże wahania cen kryptowalut mają wpływ na wynik naszej inwestycji ryzyko wyboru złej firmy, która zakończy działalność w trakcie świadczenia usługi. Stosunkowo wysokie koszty potrzebne do pożyczenia wystarczającej mocy obliczeniowej.

 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skorzystać z pomocy kalkulatora wydobycia. Znając wcześniej koszty, a także moc obliczeniową, jaką będziemy dysponować, możemy obliczyć orientacyjną wartość wydobytych kryptowalut.

kopanie kryptowalut w chmurze
Ceny pakietów za kopanie kryptowalut w chmurze. Źródło: genesis-mining.com

Warto nadmienić, że nie tylko kopanie Bitcoina w chmurze jest obecnie bardzo popularne. Wielu minerów decyduje się na cloud mining mniej wartościowych walut wirtualnych, wierząc, że ich wartość wzrośnie w przyszłości. Część osób wybiera też marki o ugruntowanej pozycji jak na przykład Ethereum.

 

Jak wybrać firmę oferującą kopanie bitcoina w chmurze?

Mimo dużego ryzyka, wielu minerów decyduje się na zainwestowanie swoich środków w wydobycie kryptowalut w chmurze. Jeśli chcesz pójść w ich ślady, warto abyś wiedział, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze firmy.

 

Zacznijmy od tego, że legalnie funkcjonujące firmy bez trudu znajdziemy w międzynarodowych rejestrach, które poświadczą, że dane przedsiębiorstwo zostało założone w prawidłowy sposób. Jakich informacji powinniśmy szukać?

 

  • Czas spędzony na rynku – jeśli firma od dłuższego czasu (minimum rok) utrzymuje się na rynku i wciąż świadczy swoje usługi, jest to potwierdzenie, że mamy do czynienia z rzetelną firmą, która nie została założona z myślą o oszukaniu klientów.
  • Opinie klientów – cloud mining jest bardzo popularny, a to sprawia, że w sieci znajdziemy wiele komentarzy pod adresem konkretnych firm. To cenne źródło informacji, które szybko pozwoli odrzucić zbyt ryzykowne firmy.
  • Przejrzystość firmy – powinniśmy bez trudu znaleźć wpis o założeniu firmy w rejestrze przedsiębiorców w danym kraju. Firma powinna ujawniać klientom informacje o właścicielu, posiadanym sprzęcie, a także posiadać zakładkę umożliwiającą kontakt z pracownikami.
  • Cena pakietu – rzetelna firma skrupulatnie wymieni nam składowe, które decydują o tym, dlaczego cena za dany pakiet jest taka, a nie inna. Składają się na to: opłaty za prąd, koszty eksploatacyjne, opłaty związane z prowadzeniem firmy i księgowością, zysk firmy. Jeśli firma nie informuje Cię o tym, za co właściwie płacisz, warto poszukać innej platformy.
  • Metody płatności – pamiętajmy, że legalnie działające firmy mogą pobierać wynagrodzenie w fiducjarnych walutach. Ze względu na wahania kursów, jest to wygodniejsze rozwiązanie przy pakietach okresowych.

 

Unikaj wszelkich firm, które kryją się pod płaszczem anonimowości tłumacząc się zdecentralizowanym charakterem kryptowalut oraz specyfiką technologii blockchain.

 

Pamiętaj, że interesująca Cię firma zajmuje się legalnym udostępnianiem mocy obliczeniowej i w gruncie rzeczy nie ma nic wspólnego z wydobyciem walut wirtualnych. To klienci decydują, na co spożytkują otrzymaną moc obliczeniową.

 

 

🡆 Przetestuj Bezpłatnie Bota do Kryptowalut

 

 

O czym warto pamiętać przy kopaniu kryptowalut w chmurze?

Wiemy już na czym polega cloud mining, jakie są jego mocne i słabe strony, a także w jaki sposób wybrać dobrą firmę udostępniającą moc obliczeniową. W ten sposób możesz w miarę bezpieczny sposób rozpocząć kopanie Bitcoina w chmurze.

 

Jednak czy Bitcoin jest aby na pewno najlepszym wyborem? Nakład tej waluty wirtualnej jest z góry ograniczony, a to sprawia, że z miesiąca na miesiąc rośnie trudność w jej wydobyciu.

 

Wybierając Bitcoina możesz mieć mniejsze szanse, że inwestycja w cloud mining okaże się trafiona i przyniesie oczekiwane zyski. Warto zatem rozważyć kopanie innych kryptowalut.

 

Sprawdź, jakie obecnie tokeny cieszą się zainteresowaniem górników. Sprawdź aktualne notowania i podaż danej waluty wirtualnej.

 

Kopanie w chmurze dotyczy oczywiście wyłącznie kryptowalut działających na podstawie algorytmu konsensusu Proof of Work, w którym użytkownicy udostępniają swoją moc obliczeniową by napędzić sieć. Warto korzystać z pomocy specjalistycznych kalkulatorów, które pozwalają szybko wyliczyć prognozowany zysk z tytułu kopania kryptowalut.