Krany Bitcoin – Lista najlepszych i wypłacalnych faucetów

krany bitcoin

W ostatnich miesiącach bardzo wzrosła popularność faucetów czyli kranów kryptowalutowych. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście krany Bitcoin. Sposób ten pozwala pozyskać bez żadnego wkładu finansowego określoną liczbę satoshi, czyli 0,00000001 BTC. To symboliczna kwota, która jednorazowo nie umożliwi nam przeprowadzenia żadnej transakcji.

Jednak regularne zbieranie na zasadzie „grosz do grosza” może przynieść wymierne korzyści. W tym artykule wyjaśnimy, jak działają krany Bitcoin oraz podamy przykładowe serwisy umożliwiające zbieranie satoshi.

Krany Bitcoin i faucety kryptowalutowe

Zacznijmy od tego, że na jednego Bitcoina składa się 100,000,000 satoshi. W ten sposób możliwe jest dokonywanie wielu transakcji pomimo bardzo wysokiej ceny całego BTC. Wiele osób może pamiętać dawne sposoby polegające na oglądaniu reklam w sieci lub wypełnianiu prostych zadań, np. ankiet.

Najbezpieczniejszy portfel

Początkowo, krany Bitcoin miały również stanowić formę promowania walut wirtualnych. Obecnie, najsilniejsze tokeny mocno zakorzeniły się w społecznej świadomości i nie wymagają innych reklam.

Ile trzeba czekać na wypłatę?

Krany kryptowalutowe to zajecie dla bardzo wytrwałych i cierpliwych użytkowników. Postanowiliśmy bardzo pobieżnie policzyć, jak długo zajęłoby uzbieranie jednego Bitcoina, gdyby użytkownik korzystał z kilkudziesięciu popularnych kranów. Oczywiście zakładając, że korzystałby z pełnego potencjału serwisów pracując przez 24h/dobę.

krany bitcoin wypłata

Z naszych obliczeń wynika, że użytkownik musiałby pracować bez przerwy przez 3 lata, aby uzbierać 100,000,000 satoshi czyli 1 Bitcoina. Tu pojawia się haczyk, ponieważ większość serwisów ustala górny limit możliwej wygranej na jednego użytkownika. W praktyce, w grę wchodziłoby rejestrowanie nowego konta.

Wbrew pozorom, biorąc pod uwagę wartość 1 Bitcoina, powyższe starania mogłyby się okazać bardzo opłacalne, gdyby tylko konieczne zadania wykonywał za nas komputer, a konkretniej, specjalnie napisany bot. O tym pomyśleli właściciele kranów bitcoinowych. W każdym serwisie zastosowano system captcha oraz inne zabezpieczenia, które wykluczają automatyczne działanie robotów.

Zarobienie jednego Bitcoina poprzez krany zajęłoby potencjalnemu użytkownikowi ok. kilkunastu lat. Prawdopodobnie mało kto jest aż tak cierpliwy i wytrwały.

W jaki sposób kran wypłaca BTC?

Dla osób, które chcą samodzielnie przekonać się o możliwościach kranów BTC, podajemy krótki opis pracy użytkownika. Poniżej wymienimy również najpopularniejsze krany Bitcoin. Nasze zadanie to odwiedzanie serwisu w regularnych odstępach czasowych. Zazwyczaj wystarczy tylko wejść na stronę oraz wypełnić zadanie potwierdzone kodem captcha.

Reklamy są wyświetlone automatycznie, więc zwykle nie musimy robić nic innego. Niektóre krany wymagają jednak poświęcenia kilku minut na obejrzenie kilku materiałów reklamowych.

Skuteczny bot giełdowy

Mniej popularne są serwisy, które stawiają na wypełnianie prostych zadań (ankiety lub proste gry online). Specyfika każdego kranu jest inna. Niektóre wypłacają satoshi za odwiedziny co kilka minut. Inne ograniczają aktywność do kilku wejść w ciągu dnia.

Ważnymi parametrami jest również wysokość pojedynczej nagrody (od kilku do kilkuset satoshi), a także ograniczenie maksymalnej nagrody dla jednego użytkownika. Krany Bitcoin posiadają także minimalny próg wypłaty.

Dołączenie do programu jest bardzo proste. Na początek musimy założyć jeden z portfeli do bitcoina przystosowany do obsługi mniejszych wpłat. Gdy mamy już portfel, rejestrujemy się w kranie, podajemy adres BTC i zaczynamy żmudne pozyskiwanie kolejnych satoshi.

Najpopularniejsze krany Bitcoin

Czas zaprezentować faucety, które umożliwiają pozyskiwanie Satoshi. Oczywiście w sieci napotkamy na setki, a nawet na tysiące programów. My wybraliśmy te, które mogą się pochwalić pewnym doświadczeniem i uchodzą za wypłacalne.

Btc60

Jeden z bardziej intratnych serwisów. Pozwala zdobyć 500 satoshi co godzinę, a próg maksymalnej wygranej wynosi 0,31 BTC. Wypłaty dokonamy od 10,000 satoshi.

Fieldofbitcoin

Ciekawy serwis, który umożliwia pozyskiwanie Satoshi poprzez proste gry online. Co 10 minut możemy zarobić 50 satoshi. Próg wypłaty to 10,000 satoshi.

FreeBitcon

Faucet dla wytrwałych użytkowników. Co godzinę możemy zdobyć 329 satoshi. Maksymalna wygrana to aż 0,329 BTC. Wypłaty są realizowane automatycznie w każdą niedzielę gdy użytkownik przekroczy próg 20,000 satoshi.

Moonbit

Faucet, który stawia na aktywnych użytkowników. Im dłużej wykonujemy zadania, tym większe stają się pojedyncze wygrane. Wypłaty automatyczne od 6,000 satoshi.

777.bitco.in

Co 15 minut możemy zdobyć 100 satoshi. Maksymalna wygrana ograniczona do wysokiego progu 0,10 BTC. Minimalna kwota wypłaty to 25,000 satoshi.

To tylko niektóre propozycje ukazujące potencjalne możliwości kranów BTC. Jak już mówiliśmy, w sieci znajdziemy niezliczoną ilość podobnych programów. Czy warto wykorzystać krany Bitcoin?

Jeśli ktoś chce po prostu zapoznać się z ich działaniem, jak najbardziej. Zawsze warto zdobywać nową wiedzę. Jeśli natomiast szukamy opłacalnego sposobu zarabiania na kryptowalutach, krany nie są dobrym miejsce. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie poświęcić ten czas na zdobycie wiedzy z zakresu inwestowania w bitcoina. Oczywiście jest to bardziej ryzykowne, ale przynajmniej pozwala czerpać wymierne korzyści.