Kurs bitcoina na przestrzeni lat – Kilka wzlotów i upadków

kurs bitcoina

Kurs bitcoina na przestrzeni lat idzie cały czas w górę. Wiele osób, które zdecydowały się na inwestycję w cyfrową walutę liczy na to, że w przyszłości zyska on na wartości w tak dużym stopniu jak w ostatnich kilku latach. Ci, którzy nie interesowali się dotychczas bitcoinem próbują dowiedzieć się czegoś na temat wzrostu jego wartości na przełomie lat. Im więcej na ten temat czytamy tym bardziej zachęca to aby zainwestować w bitcoina.

Kurs bitcoina na przestrzeni lat

Kiedyś pizza dziś miliony. Wiele lat temu, gdy bitcoin dopiero raczkował to za kilka tysięcy jednostek tej cyfrowej waluty można było kupić pizze. To pierwsza transakcja z użyciem bitcoinów. Bardzo często właśnie ten przykład jest podawany w różnego rodzaju mediach.

Skuteczny bot giełdowy

Kurs bitcoina na przestrzeni lat zmieniał się wielokrotnie. Mieliśmy do czynienia z wielkimi wzrostami, jak i upadkami, które dla wielu inwestorów zapewne bywały bardzo bolesne. Na największy zysk mogli liczyć ci inwestorzy, którzy kupili bitcoina w początkowej fazie wzrostu jego cen. Szczególnie wtedy, gdy kosztował kilka czy kilkanaście dolarów. Sprzedając go w grudniu 2017 można było osiągnąć cenę około 20 000 dolarów za jednego bitcoina. Podobną tendencję, ale na innych kryptowalutach mogli obserwować użytkownicy giełd.

Początek wzrostu kursu

Trzeba sobie zdawać jednak sprawę z tego, że kurs bitcoina na przestrzeni lat nie zawsze rósł w tak szybkim tempie. Początki bywały bardzo powolne. Później nastąpił nagły wzrost, aby znów przyhamować na dłuższy okres czasu. Tutaj sprawdzisz kurs bitcoina na przestrzeni lat.

kurs bitcoina wzrost

Później spadł znacznie poniżej 1000 dolarów. Można było kupić go po około 100-200 dolarów choć wcześniej kosztował około 1000. Dopiero po tak drastycznym spadku wartości tej cyfrowej waluty nastąpił jej spory wzrost. Szczególnie znaczący był 2017 rok.

Wtedy wzrost wartości był tak duży, że sporo osób zdecydowało się zainwestować w bitcoina. Niestety początek roku 2018 spowodował spore spadki i po prawie roku od tamtego zdarzenia waluta ta nie potrafi się podnieść do stanu z okolic grudnia 2017. Mimo to upadek bitcoina jest nie możliwy.

Czemu kurs bitcoina w 2018 roku spadł o 70%?

Kurs bitcoina na przestrzeni lat zmieniał się z różnych powodów. Ostatnia drastyczna zmiana, czyli spadek wartości bitcoina z około 20 000 dolarów na 6000-7000 dolarów spowodowany był wieloma czynnikami.

Przede wszystkim jednak wpływ na to mieli inwestorzy z państw azjatyckich. Państwa te chciały zaostrzyć regulacje dotyczące sprzedaży i zakupu cyfrowych walut. Osoby, które posiadały bitcoina wystraszyły się nowych regulacji. Zaczęły nagle wysprzedawać swoje bitcoiny. Duża oferta tej cyfrowej waluty w sprzedaży spowodowała jej spory spadek wartości. Jest to całkowicie normalny trend w takiej sytuacji.

Spadek kursu bitcoina w Polsce

Sytuacja w naszym kraju również miała wpływ na zmianę wartości tej waluty, na pewno jednak nie w takim stopniu jak w przypadku państw azjatyckich. Rok 2017, a szczególnie końcówka tego roku były okresem, gdy sporo osób w naszym kraju zainteresowało się bitcoinem.

Waluta ta znacząco wzrosła na wartości więc wiele osób, które dotychczas nie miały styczności z cyfrowymi walutami zdecydowało, że spróbuje swoich sił w tego typu inwestycjach. Pod koniec roku zainteresowanie w naszym kraju bitcoinem wzrosło.

Im więcej osób decydowało się na kupno, tym bardziej rósł kurs bitcoina. Polacy mocno inwestowali, szczególnie osoby niedoświadczone. W momencie spadku kursu nagle rozpoczęło się hurtowe pozbywanie waluty, aby stracić jak najmniej. Z tego powodu kurs obniżył się jeszcze bardzie, osiągając naprawdę niską wartość jeśli porównamy ją do kursu z końca 2017 roku.

Wzrost kursu bitcoina na przestrzeni lat sposobem dojścia d milionów?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy można rzeczywiście zostać milionerem inwestując w bitcoina. Na całym świecie jest bardzo wiele przypadków osób, które dorobiły się ogromnego majątku na tej cyfrowej walucie. W naszym kraju takie osoby również są.

Wiele osób niestety mogło być milionerami, ale nie sprzedały one swoich bitcoinów w momencie, gdy waluta ta była warta najwięcej. Czekają teraz na ponowny wzrost jej wartości. Czy jednak bitcoin będzie jeszcze kiedykolwiek wart 20 000 dolarów lub więcej?

Najbezpieczniejszy portfel

Czy wzrost kursu w najbliższych latach jest możliwy?

Kurs bitcoina na przestrzeni lat zmieniał się dosyć znacząco dlatego można liczyć na to, że w przyszłości waluta ta znów będzie warta 20 000 dolarów, a może i więcej. Możemy zresztą spotkać się z opiniami różnego rodzaju analityków, którzy uważają, że bitcoin osiągnie wartość około 100 000 dolarów. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Mimo wielu pozytywnych opinii o bitcoinie jest to temat związany z ryzykiem.

kurs bitcoina wzrost w ciągu lat

Bitcoin jest nieprzewidywalną walutą dlatego tak duży wzrost jest jak najbardziej możliwy. Nie powinniśmy jednak liczyć na to, że wydarzy się to w ciągu najbliższego roku. Na to są raczej małe szanse, choć tak naprawdę wszystko się może zdarzyć. Zobacz dlaczego bitcoin zdrożeje.

Kurs bitcoina na przestrzeni lat każdy widzi inaczej

Ci, którzy decydują się na inwestycję w bitcoina często boją się tego, że coś pójdzie nie tak i stracą swoje pieniądze. Jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu inwestycjach, to jak najbardziej powinniśmy się obawiać ewentualnej straty, a nawet liczyć się z nią.

Kurs bitcoina na przestrzeni lat ulegał zmianom i każdy powinien liczyć się z tym, że nie zawsze udaje się zarobić, tym bardziej jeśli chcemy zarobić w bardzo krótkim czasie sporą ilość pieniędzy.

Warto dlatego przed rozpoczęciem inwestowania w cyfrowe waluty zapoznać się z historią zmian kursów. Nieodpowiedzialnych inwestycji na pewno trzeba się bać. Dlatego nie inwestujmy w coś czego nie znamy.

kurs bitcoina na przestrzeni lat

W mediach możemy usłyszeć o tym, że takie inwestycje to spore ryzyko. Piszą również, że bitcoin to bańka spekulacyjna. Podobne informacje są publikowane na temat innych kryptowalut. Negatywne opinie o bitcoinie są powszechne w mediach.

Rządy państw chcą zniechęcić od inwestowania w cyfrowe waluty. Tak naprawdę jednak nie zależy im na tym, aby społeczeństwo nie traciło swoich pieniędzy. Chcą kontrolować przepływ pieniądza. Bitcoin daje szansę na anonimowość. Tego właśnie obawiają się państwa całego świata.

Podsumowując, jeśli słyszymy, że bitcoin to samo zło, nie słuchajmy tego. Jest to waluta jak każda inna i można na niej zarobić jak i stracić. Jeśli będziemy inwestować z rozsądkiem, to nic złego nie powinno się wydarzyć, ponieważ ewentualna strata będzie do zniesienia. Kto wie, może w przyszłości będziemy milionerami?