Ledger Nano S opinie – Portfel sprzętowy do przechowywania kryptowalut

ledger nano s

 Doskonały poziom bezpieczeństwa zapewnia portfel sprzętowy Ledger Nano S stworzony z myślą o inwestorach oraz zwykłych użytkownikach wykorzystujących coiny w codziennych płatnościach.

 

Ogromna wartość kryptowalut przyciąga nie tylko inwestorów, ale również nieuczciwych oszustów, którzy próbują podstępem wykraść waluty wirtualne innych użytkowników. Giełdy przypominają o konieczności zachowania wszelkich form ostrożności w celu zabezpieczenia swoich aktywów.

 

Portfel sprzętowy Leger Nano S opinie

Urządzenie błyskawicznie zrobiło furorę na rynku i przyciągnęło zainteresowanie wielu osób zajmujących się handlem kryptowalutami. Użytkownicy cenią przede wszystkim doskonały poziom zabezpieczeń oraz wysoką funkcjonalność portfela nowej generacji.

 


UWAGA:

Przed dokonaniem zakupu sprawdź też inne opinie o portfelu Ledger Nano S. W podlinkowanym artykule znajdziesz recenzję urządzenia, jego aktualną cenę, pełny opis zabezpieczeń, wady i zalety oraz bezpieczny sklep producenta.


 

Aktualnie, model Nano X może być wykorzystany nie tylko jako bezpieczny wallet do dłuższego przechowywania tokenów, ale również jako portmonetka umożliwiająca bieżące wydatki. Opinie o Ledger pokazują również, że jest on bardzo prosty w obsłudze. Nie musisz dysponować rozległą wiedzą na temat technologii blockchain by korzystać ze wszystkich możliwości tego portfela.

ledger nano s opinie

 

Gdzie kupić Ledger Nano S?

Ogromna popularność portfela sprzętowego Ledger Nano S sprawiła, że trafił on do wielu krajów na całym świecie. Różne źródła oferują również sprzedaż urządzeń. Zalecamy jednak dużą ostrożność. Portfel należy zamówić z oficjalnej strony francuskiej firmy lub z licencjonowanych źródeł.

 

Absolutnie nie warto decydować się na zakup używanego urządzenia, nawet, jeśli jest on sporo tańszy. Istnieje bowiem ryzyko, że poprzedni właściciel pozostawił na nim oprogramowanie, które pozwoli przejąć kontrolę nad Twoimi kryptowalutami. Dlatego należy zamówić nowy i oryginalny portfel z oficjalnego źródła dystrybucji.

 

Jak działa sprzętowy portfel Ledger Nano S?

Swoim wyglądem urządzenie przypomina nieco pendrive. Samo działanie jest zresztą bardzo podobne. W jego pamięci zapisujemy bowiem prywatne klucze niezbędne go uzyskania dostępu do naszych kryptowalut.

 

Innymi słowy, portfel Ledger Nano S nie przechowuje bezpośrednio tokenów, ale jedynie hasła. To wystarczy, by zapewnić Twoim aktywom stuprocentowe bezpieczeństwo. Nikt po za Tobą nie będzie miał dostępu do cennych tokenów.

portfel sprzętowy x

W związku z tym, eksperci uważają, że portfel sprzętowy to najbezpieczniejsza forma przechowywania kryptowalut na równi z paper waletem. To drugie rozwiązanie jest jednak dużo mniej praktyczne i funkcjonalne.

 

Jak uruchomić portfel sprzętowy?

Pełna konfiguracja sprzętu odbywa się przy pierwszym uruchomieniu portfela. Należy go podpiąć do komputera przy pomocy kabla USB. Pierwszą czynnością jest wygenerowanie specjalnego hasła.

 

Portfel wyświetli słowa, które musisz zapisywać na kartce lub w pliku tekstowym na komputerze. W sumie, wallet poda Ci 24 słowa. Po ponownym odtworzeniu sekwencji tych słów zabezpieczenie zostanie potwierdzone i ustawione.

 

Jest to Twoje indywidualne hasło dostępu na wypadek, gdybyś zagubił portfel lub zapomniał kodu PIN. Trzymaj je w bezpiecznym miejscu!

 

Kolejnym krokiem jest ustawienie kodu pin składającego się z od 4 do 8 znaków. Będzie to tzw. hasło użytkowe, z pomocą którego uzyskasz dostęp do swojego urządzenia, a także zatwierdzisz przeprowadzane operacje.

 

Portfel Ledger Nano S jest wyposażony w dwa przyciski służące do wykonywania wszystkich operacji. Dane przechowywane na urządzeniu są odpowiednio szyfrowane. Ponadto, jest on wyjątkowo odporny na szkodliwe oprogramowanie.

 

W urządzenia przechowywane są prywatne hasła, które świadczą o tym, że jesteś właścicielem określonej ilości aktywów.

 

Ledger Nano X – Starszy brat

Pierwszym portfelem sprzętowym francuskiej był Ledger Nano S. Był to przełomowy produkt w dziedzinie przechowywania kryptowalut.

 

Miał jednak drobne minusy które utrudniały funkcjonalne korzystanie z jego możliwości. Np. nie posiadał wbudowanej baterii, a zatem potrzebował połączenia z komputerem do sfinalizowania transakcji.

 

Najnowszy model Ledger Nano X jest nieco większy i posiada już wbudowany akumulator, a także moduł Bluetooth, dzięki czemu, można połączyć się z większością popularnych portfeli mobilnych.

 

To sprawia, że portfel Ledger X jest już w pełni praktyczny także w przypadku osób nastawionych na szybkie, codzienne płatności.

 

Oba modele cechuje ten sam wysoki poziom bezpieczeństwa. Urządzenie nowsze jest odrobinę wygodniejsze i dwa razy droższe.

 

Jakie możliwości daje nam Ledger Nano S?

Małe urządzenie o wyglądzie pendriva okazało się niezwykle pomocne dla osób ceniących sobie maksymalne bezpieczeństwo. Portfel sprzętowy przydaje się szczególnie wtedy, gdy dysponujemy sporymi aktywami i nie chcemy trzymać ich w wielu niepewnych portfelach.

ledger nano s portfel

Innowacyjne urządzenie daje nam następujące możliwości:


  • Przechowywanie kryptowalut – model Ledger Nano S jest przystosowany do przechowywania kilkuset tokenów. Od najpopularniejszych walut wirtualnych, po niszowe tokeny zachowane w standardzie ERC20 znanego z blockchaina Ethereum.

  • Inwestycje długoterminowe ­– wielu inwestorów kupuje kryptowaluty po korzystnej cenie, a następnie oczekuje na spektakularne zyski w perspektywie miesięcy, a nawet lat. Portfel Ledger gwarantuje aktywom maksymalny poziom bezpieczeństwa.

  • Szybkie płatności kryptowalutowe – o ile model Nano S był pod tym względem nieco mniej praktyczny, o tyle Nano X spełnia oczekiwania osób nastawionych na częste transakcje. Posiada bowiem wbudowaną baterię oraz może łączyć poprzez Bluetooth także z urządzeniami mobilnymi. Dzięki temu, możemy płacić kryptowalutami w każdej sytuacji.

  • Twój prywatny portfel sprzętowy – nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich aktywów nawet wtedy gdy zgubisz swój portfel sprzętowy lub zostanie on skradziony. Bez hasła dostępu, które znasz tylko Ty, nie ma możliwości przejęcia kontroli nad kryptowalutami.

 

Udoskonalanie portfela sprzętowego

Francuska firma zajmująca się produkcją portfeli sprzętowych Ledger zapowiada, że model Ledger Nano X nie jest ich ostatnim dziełem. Firma podąża bowiem za aktualnymi trendami na rynku kryptowalut i dostosowuje urządzenie do oczekiwań użytkowników.

 

Jednocześnie, wygodne oprogramowanie oraz wtyczki do popularnych przeglądarek internetowych sprawiają, że posiadacze Ledgera mogą dużo łatwiej i szybciej przypisać do niego kryptowaluty zgromadzone w portfelach przeglądarkowych, mobilnych oraz desktopowych. W tym celu, należy zainstalować odpowiednią aplikację na urządzeniu, która obsługuje interesujące nas portfele.

portfel sprzętowy ledger

 

Dlaczego warto wybrać portfel sprzętowy Ledger Nano?

Kryptowaluty, jako zdecentralizowany środek płatniczy, zawsze będą narażone na ataki hackerów. Nawet najwyższy poziom ostrożności nie gwarantuje nam stuprocentowego bezpieczeństwa na portfelu mobilnym lub przeglądarkowym.

 

Chcąc go zachować musielibyśmy wykorzystywać portfele papierowe, które są niepraktyczne, ponieważ nie pozwalają na bieżące płatności.

 

Aplikacji i urządzeń tego typu jest bardzo dużo. Nie łatwo jest wybrać najlepszy portfel do bitcoina i kryptowalut.

 

Urządzenie Ledger Nano S lub X gwarantuje Twoim coinom absolutne bezpieczeństwo. Jednocześnie pozwala z nich korzystać w każdej sytuacji.

 

Twórcy urządzenia podążają za oczekiwaniami użytkowników i już teraz planują kolejne modele skierowane do konkretnych grup odbiorców.