Program do kopania Bitcoinów i innych kryptowalut

program do kopania bitcoinów

Posiada ona ogromną moc obliczeniową i, co za tym idzie, pozwala uzyskiwać najlepsze rezultaty. Jak wybrać program do kopania Bitcoinów? Oto krótki poradnik, z którym możesz szybko rozpocząć swoją przygodę z miningiem kryptowalut.

 

Na opłacalność kopania kryptowalut wpływa wiele czynników. Parametry Twojego komputera, właściwa konfiguracja, a także program, który nadzoruje wydobycie. Jak się okazuje, wybór odpowiedniego programu wcale nie jest zadaniem prostym. Musimy ustalić, który podzespół w naszym komputerze będzie najbardziej eksploatowany. Najczęściej wybiera się kartę graficzną przystosowaną do gier komputerowych.

 

🡆 Najbezpieczniejszy Portfel

 

 

Program do kopania Bitcoinów i kryptowalut

Zacznijmy od podstawowej kwestii. Jeśli interesuje Cię wydobycie najdroższej kryptowaluty świata, musisz przygotować się na spory wydatek. Aby mieć realne szanse na pozyskanie nowego bloku, posiadany przez Ciebie sprzęt musi odznaczać się doskonałymi parametrami.

 

Koszty specjalistycznych koparek tworzonych z myślą o kopaniu tylko BTC sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli jednak zadbasz o prawidłową konfigurację i wybierzesz najlepszy program do kopania Bitcoinów, takie wydatek może się zwrócić w bardzo szybkim czasie.

 

Jeśli chcesz wydobywać kryptowaluty bazujące na algorytmie Proof of Work, zapomnij o kopaniu na laptopach oraz urządzeniach mobilnych. Nie posiadają one wystarczająco dużo mocy obliczeniowej. Biorąc pod uwagę, że pokłady BTC stopniowo się uszczuplają, warto zawczasu pomyśleć o innej kryptowalucie, która okaże się bardziej opłacalna.

 

Najlepsze koparki można dowolnie skonfigurować pod wybraną walutę wirtualną. Jeśli jednak chcemy zakupić wyłącznie mocną kartę graficzną, musimy zawczasu podjąć decyzję o wydobywanej kryptowalucie. Każdy sprzęt posiada w swoich parametrach pewne różnice, które określają wydajność w wydobyciu poszczególnych walut wirtualnych.

 

Jaki program do kopania Bitcoinów wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, głównie wybierane są programy, które wykorzystują moc obliczeniową karty graficznej do prowadzenia wydobycia. Właściciele najnowszych procesorów mogą również obciążyć ten podzespół, lecz nie daje to tak dobrych rezultatów. Jaki program do kopania Bitcoinów okaże się najlepszy?

 

Program: Claymore, Bitcoin Miner oraz Bitcoin Core

Użytkownicy bardzo często decydują się na wybór programów Claymore, Bitcoin Miner, a także Bitcoin Core. My szczególnie polecamy pierwszy z wymienionych programów. Jest on bardzo prosty i nie wymaga szczególnego wkładu z naszej strony.

 

Wystarczy wejść na fora internetowe poświęcone skryptom do poszczególnych kryptowalut. Znajdziemy tam obszerne poradniki, które krok po kroku przeprowadzą nas przez proces konfiguracji programu.

 

🡆 Przetestuj Bezpłatnie Bota do Kryptowalut

 

 

Oprócz programu pamiętaj o obserwowaniu pracy podzespołów

Decydując się na kopanie kryptowalut w algorytmie Proof od Work musisz mieć świadomość, że taka forma eksploatacji znacząco skraca żywotność podzespołów. Przy codziennym wydobyciu na pełnych obrotach, nawet najlepsze karty graficzne mogą odmówić współpracy w przeciągu kilkunastu miesięcy.

 

Programy Open Hardware,  Monitor, HW Monitor

Ważny jest nie tylko program do kopania Bitcoinów, ale także program pozwalający na nadzorowanie pracy podzespołów. Na przegrzewanie szczególnie narażona jest karta graficzna oraz procesor. Warto skorzystać z pomocy jednego z takich programów jak Open Hardware Monitor czy HW Monitor.

 

Dzięki temu będziemy mogli obserwować temperatury podzespołów. Możemy ustawić także alarmy, które powiadomią nas o tym, że podzespół się przegrzewa. Komputer przeznaczony do wydobywania kryptowalut powinien być zamknięty w obudowie z doskonałym wietrzeniem.

 

Musimy zadbać o najlepsze chłodzenie dla naszego procesora. Możemy również zdecydować się na dodatkowe obudowanie karty graficznej specjalnym modułem chłodzącym. W ten sposób zmniejszamy ryzyko przegrzewania oraz wpływamy na większą żywotność naszego komputera. Kolejnym istotnym czynnikiem jest mocny zasilacz (powyżej 600W). Warto zapobiegać przegrzewaniu niż później wymieniać sprzęt.

 


 

Zobacz wpis powiązany: https://bitcoinset.pl/jak-kopac-bitcoiny/

 


 

Baseny wydobywcze (pool) dla wielu górników

Jedynie najbogatsi minerzy mogliby sobie pozwolić na samodzielne kopanie kryptowaluty za pośrednictwem swojego sprzętu. Większość komputerów nie posiada jednak odpowiednio dużej mocy obliczeniowej by uporać się z takim wyzwaniem.

 

W tym celu stworzono baseny wydobywcze, które łączą wiele komputerów zyskując tym samym większą moc obliczeniową. Następnie, użytkownicy otrzymują wynagrodzenie proporcjonalne do wkładu.

 

Omawiając najlepszy program do kopania Bitcoinów należy zatem wspomnieć, że wykorzystaną aplikację należy skonfigurować z basenem, w którym mamy założone konto. Tam możemy na bieżąco obserwować postępy w wydobywaniu walut wirtualnych. Najchętniej wykorzystywane baseny to AntPool oraz BTC.TOP.

 


🡆 Giełda BEZ Weryfikacji

 

 

Czy programy do kopania Bitcoinów wpływają na opłacalność wydobycia?

Przed podjęciem jakichkolwiek działań warto się dobrze zastanowić nad tym, czy wydobywanie Bitcoina jest dla nas opłacalnym rozwiązaniem. Minusy tego wyboru to przede wszystkim ograniczony nakład (ponad 75% kryptowaluty zostało już wydobyte), a także wymóg posiadania bardzo silnego sprzętu by uzyskać efekt.

jaki program do kopania bitcoinów

W naszym kraju ogromną wadą są także wysokie koszty energii elektrycznej. Wydobywanie w algorytmie Proof of Work wiąże się z bardzo dużym zużyciem prądu. Podsumowując wszystkie składowe, nawet najlepszy sprzęt i program do kopania Bitcoinów nie zagwarantuje nam, że algorytm okaże się szczęśliwy i zapewni nam wysoką nagrodę.

 

Może lepszym rozwiązaniem będzie wybór innych wartościowych kryptowalut, np. Dash, Monero czy Ethereum? W sieci dostępne są rozbudowane kalkulatory, które pozwalają obliczyć potencjalny zysk przy wykorzystaniu sprzętu o konkretnych parametrach. W ten sposób możemy się przekonać, że inne waluty wirtualne okażą się lepszym rozwiązaniem niż BTC.

 

A może handel kryptowalutami?

Coraz więcej górników twierdzi, że kopanie kryptowaluty na dłuższą metę jest nieopłacalne. Co więcej, osoby, które nie są specjalnie uzdolnione w dziedzinie informatyki mogą mieć problem by zrozumieć wszystkie pojęcia, znaczenie skryptu, a także by prawidłowo skonfigurować program do kopania Bitcoinów.

 

Alternatywą może się okazać handel kryptowalutami na giełdzie. Nawet przy niewielkim wkładzie finansowym możemy dołączyć do platformy finansowej, która umożliwia kupowanie BTC oraz wielu innych kryptowalut. Inwestowanie opiera się na poszukiwaniu tanich tokenów, które w niedługim czasie mogą istotnie wzrosnąć.

Inwestycje także wymagają sporej wiedzy, jednak może się okazać, że zysk z takiego przedsięwzięcia będzie dużo wyższy niż kopanie kryptowalut.

 

Program do kopania Bitcoinów– podsumowanie

Wybór programu jest uzależniony od posiadanego przez Ciebie sprzętu oraz waluty wirtualnej, którą chcesz wydobywać. W przypadku Bitcoina, wielu użytkowników używa programu Claymore oraz Bitcoin Miner.

 

Musisz także pamiętać, że istotny jest nie tylko sam program do kopania Bitcoinów, ale również odpowiedni skrypt oraz basen wydobywczy. Prawidłowa konfiguracja ma niebagatelne znaczenie.

 

Na forach internetowych poświęconych interesującym nas kryptowalutom możemy znaleźć poradniki, jak samodzielnie dokonać konfiguracji sprzętu. Musimy także zadbać o program diagnostyczny, który będzie na bieżąco informował o temperaturze podzespołów. Odpowiednie przygotowanie pozwoli skutecznie zarabiać Bitcoiny.