Waluta Bitcoin i jej zastosowanie w dzisiejszym świecie

waluta bitcoin

Wielu ludzi docenia fakt, że waluta Bitcoin pozwala na anonimowe i dyskretne płatności przez Internet. W związku z tym, kryptowaluty są coraz częściej stosowane także w codziennym życiu. W jaki sposób możemy aktualnie korzystać z Bitcoina oraz innych popularnych wirtualnych walut?

 

Kryptowaluty to kolejna generacja środków płatniczych, która stara się zrewolucjonizować obecny rynek zdominowany przez bankowość elektroniczną. Waluty wirtualne są całkowicie niezależne, nie podlegają nadzorowi finansowemu i są w pełni zdecentralizowane. To sprawia, że ich wartość może się diametralnie zmieniać w krótkich odstępach czasu.

 

🡆 Najbezpieczniejszy Portfel

 

 

Kryptowaluta Bitcoin jako główny środek płatniczy w internecie

Waluty wirtualne przez wiele lat były wykorzystywane wyłącznie w płatnościach online. Obecnie, kryptowaluty powoli wkraczają do codziennego życia, ale wciąż królują głównie w przestrzeni wirtualnej Internetu. Już w 2011 roku wiele nowoczesnych serwisów internetowych umożliwiało zakup usług za pośrednictwem Bitcoina.

 

Przy pomocy waluty wirtualnej mogliśmy zakupić np. pakiet premium lub dostęp do ekskluzywnej zawartości strony. Wraz ze wzrostem popularności Bitcoina pojawiało się coraz więcej serwisów umożliwiających płatność kryptowalutami.

 

Bardzo szybko zrewolucjonizowane zostały zakupy internetowe. Aktualnie, waluta Bitcoin może być wykorzystana na wielu aukcjach internetowych oraz sklepach online. Walutą wirtualną zapłacimy także w serwisach pośredniczących umożliwiających np. zamówienie jedzenia do domu.

 

Wystarczy posiadać prywatny portfel do bitcoina. Płatności są bezpieczne i anonimowe. Jedynym mankamentem może być szybkość transakcji. Bitcoin zmaga się z niską skalowalnością, co sprawia, że sfinalizowanie transakcji może zająć nawet kilkanaście sekund.

 

Oczywiście nie jest to specjalnie długi czas, ale musimy pamiętać, że wiele metod bankowości elektronicznej realizuje płatność natychmiast po zatwierdzeniu.

 

Szybki wzrost popularności tego sposobu płatności ma związek z platformami pośredniczącymi umożliwiającymi dokonanie transakcji na wiele sposób. W praktyce, waluta Bitcoin trafia do portfela pośrednika, a ten rozlicza się z wieloma sklepami oraz stronami usługowymi w walucie tradycyjnej.

 

Takie rozwiązanie znacznie ułatwia sprawę i ściąga z serwisów obowiązek wyposażania się w portfele bitcoinowe i kryptowalutowe obsługujące wpłaty swoich klientów.

 

Waluta Bitcoin jako pełnoprawny środek płatniczy

Zastosowanie Bitcoina w codziennym życiu zależy w dużej mierze od kraju oraz obowiązujących przepisów prawnych. W Polsce, władze przez długi czas miały negatywny stosunek do walut wirtualnych. Teraz powoli ten stan rzeczy ulega zmianom.

 

🡆 Przetestuj Bezpłatnie Bota do Kryptowalut

 

Warto także zaznaczyć, że mimo negatywnego nastawienia rządzących, waluta Bitcoin nigdy nie była w naszym kraju blokowana. W Polsce i w wielu innych krajach Bitcoin jest legalny. Jednocześnie, w świetle prawa kryptowaluty nie są uważane za pełnoprawny środek płatniczy.

 

Tak nowoczesne podejście odznacza natomiast władze Szwajcarii. W tym kraju, waluta Bitcoin jest traktowana na równi z frankiem szwajcarskim. Przy pomocy kryptowaluty opłacimy nawet podatki. W wielu krajach wprowadzono regulacje prawne, które umożliwiły wprowadzenie podatku od sprzedaży kryptowalut.

 

Egzekwowanie przepisów jest możliwe wyłącznie w przypadku użytkowników korzystających z platform wymagających podawania danych osobowych. Zdecentralizowane giełdy ukrywają tożsamość użytkowników co uniemożliwia ściągnięcie podatku.

 

Waluta Bitcoin w codziennym życiu

Od kilku lat waluty wirtualne coraz śmielej wkraczają także w otaczającą nas rzeczywistość po za sferą wirtualną. Coraz więcej sklepów oraz lokali usługowych umożliwia dokonanie płatności walutami wirtualnymi. Po raz kolejny jest to dobroczynny wpływ pośredników dostarczających terminale.

 

Przy płaceniu wystarczy podać adres swojego portfela lub skorzystać z kodu QR, w który zwykle są wyposażone portfele mobilne. Innowacyjnym rozwiązaniem są także karty płatnicze przystosowane do płacenia kryptowalutami.

 

W sieci znajdziemy serwis internetowy z mapą wszystkich punktów stacjonarnych na świecie obsługujących płatności walutami wirtualnymi. Istnieją także specjalne aplikacje mobilne pozwalające na znalezienie takiego miejsca. Dzięki temu, waluta Bitcoin coraz częściej jest wykorzystywana w codziennym życiu.

 

Sklepy spożywcze, kawiarnie, restauracje, a nawet stacje paliw. W naszym kraju istnieje już kilkaset różnorodnych lokali obsługujących kryptowalutowe płatności.

 

Inwestycyjne zastosowanie waluty Bitcoin

Duże różnice cen w krótkim odstępie czasu sprawiają, że wiele osób upatruje w kryptowalutach sprawdzonego sposobu na inwestycje. Rynki Forex umożliwiają nam spekulowanie cenami w odniesieniu do waluty tradycyjnej. Możemy także zakupić określoną liczbę różnych tokenów, zdeponować je w portfelu offline i trzymać z myślą o zarobieniu Bitcoinów w perspektywie długoterminowej.

waluta bitcoin zastosowanie

Waluta Bitcoin rozbudziła wyobraźnie wielu inwestorów. Na przełomie kilku lat wystarczyło zainwestować kilkadziesiąt złotych aby stać się milionerem. Inwestowanie w Bitcoina i waluty wirtualne bywa także bardzo ryzykowne. Gwałtowne spadki pozwalają stracić dużą część kapitąłu w przeciągu kilku minut.

 

Uniezależnienie od scentralizowanych banków

Bankowość elektroniczna podlega nadzorowi państwa oraz wprowadza szereg ograniczeń. Każda płatność pozostawia po sobie ślad w systemie i mówi wiele o trybie życia właściciela konta. Koszmar Orwella jak żywy.

 

🡆 Giełda BEZ Weryfikacji

 

Dlatego też, coraz większa liczba ludzi wybiera płatności kryptowalutowe, które pozwalają zachować anonimowość oraz dyskrecje. Nasz portfel nie jest zarejestrowany na dane osobowe. Dokonywane transakcje nie są zatem sygnowane naszym nazwiskiem.

 

W technologii Blockchain pojawia się coraz więcej projektów, które mają za zadanie zwiększyć niezależność społeczeństwa od banków. Waluta Bitcoin dała podstawy pod stworzenie wielu imponujących platform. Już teraz w technologii blockchain funkcjonują zdecentralizowane banki, które pozwalają na takie same funkcje co tradycyjna bankowość elektroniczna.

 

Możemy dokonywać szybkich płatności, tworzyć lokaty oszczędnościowe, a nawet zaciągać kredyty w walucie wirtualnej. Jednocześnie, konta nie są tworzone na dane osobowe właściciela.

 

Waluta Bitcoin i jej ciemna strona

Zdecentralizowany charakter kryptowaluty niesie ze sobą także szereg zagrożeń. Pełna anonimowość transakcji sprawia, że z walut wirtualnych korzystają również przestępcy. Omijanie podatków, pranie brudnych pieniędzy, opłacanie nielegalnych zakupów. Także takie działania umożliwia waluta Bitcoin.

 

Niestety, wiele innowacyjnych projektów w historii ludzkości nie uwzględnia dualistycznej natury człowieka. Alfred Nobel stworzył dynamit wyłącznie z myślą o wzniosłych celach. Nie jest to zatem wina kryptowalut, że także nieuczciwi ludzie korzystają z ich szerokich możliwości. Mówiąc o zdecentralizowaniu walut wirtualnych należy jednak pamiętać, że ma to swoje ciemne strony.