Zalety bitcoina – Łatwość użycia i swoboda przeprowadzania transakcji

zalety bitcoina

Zainteresowanie bitcoinem rośnie praktycznie z dnia na dzień. Jakie są największe zalety bitcoina? Bardzo ważne jest zrozumienie podstaw działania bitcoina, a także innych form wirtualnych walut. Bitcoin oraz jego alternatywy bazują na szyfrowanych algorytmach kryptograficznych. Właśnie dzięki temu waluta, która jest całkowicie zdecentralizowana daje prawo własności użytkownikowi, nie tak jak ma to miejsce w przypadku lokaty bankowej, która daje prawo własności bankowi.

Jakie są największe zalety bitcoina?

Walutę można kupić nie tylko za pośrednictwem giełdy online, ale także bankomatu Bitcoin. Ważną cechą charakterystyczną Bitcoina jest fakt, że zmniejsza szansę oszustwa albo kradzieży tożsamości. Uważany jest tym samym za bardzo bezpieczny sposób przechowywania pieniędzy. Wymienione zalety dotyczą też innych kryptowalut. Możesz je kupić za bitcoina na giełdzie.

Giełda BEZ Weryfikacji

Decentralizacja

Zalety bitcoina to przede wszystkim fakt, że waluta ta jest zdecentralizowana, cyfrowa i bardzo łatwa w użyciu. Można dzięki temu walutę wymieniać bez żadnych pośredników, co ma przełożenie nie tylko na większą kontrolę nad funduszami, ale również niższe opłaty transakcyjne. Bitcoin ponadto jest szybszy, bezpieczniejszy i tańszy.

Żadna centralna jednostka nie może go regulować ani kontrolować. Fakt braku centralizacji powoduje, że żadna jednostka nie może „pompować” przez inflację ceny bitcoina, manipulować podażą, czy zdewaluować go.

Bitcoin w ten sposób może opierać się ryzyku jakim jest drukowanie pieniędzy przez rząd. Ponadto tworzenie kolejnych bitcoinów rozwija się w bardzo stabilnym tempie, co cztery lata zmniejsza się o połowę, właśnie w ten sposób tworzy się ograniczona podaż 21 milionów sztuk. Nie ma również jednego punktu centralnego, który mógłby ulec awarii.

Upadek Stanów Zjednoczonych miałby bardzo negatywne konsekwencje dla dolara. Z kolei Bitcoin rośnie w siłę bez żadnej centralnej jednostki. Kryptowaluta będzie działała nawet, gdy jedna z części zawiedzie czy przejdzie w tryb offine, sieć jest bowiem rozproszona.

Najbezpieczniejszy portfel

Łatwość użycia

Bitcoin ponadto jest bardzo łatwy w użyciu. Jeżeli chodzi o tradycyjne banki, proces ten jest bardziej czasochłonny i utrudniony, przykładem może być otwarcie konta bankowego. Zdecydowanie bardziej skomplikowana będzie konfiguracja rachunków dla płatności.

Z kolei adres Bitcoin można stworzyć nie tylko bardzo szybko, ale również bez opłat. Nie jest konieczne wypełnianie formularza ze swoim adresem czy numerem karty kredytowej. Możliwe jest bowiem przesłanie pieniędzy na adres elektroniczny.

Elastyczność

Zalety Bitcoina to także elastyczność oraz ochrona prywatności. Bitcoin może bardzo pomóc w codziennych zakupach online. Jest to pewnego rodzaju e-portfel, można w nim stworzyć technologię blockchain służącą nie tylko do przechowywania, ale również śledzenia czy wydawania pieniędzy cyfrowych.

Bitcoin stał się transnarodową walutą cyfrową bez żadnych granic. Waluta ta pozwala na płynne transakcje międzynarodowe. Dzięki temu, że Bitcoin jest w formie elektronicznej, można w bardzo prosty sposób przenosić go oraz przechowywać. Bardzo cenione złoto jest nie tylko ciężkie, ale zajmuje również bardzo dużo fizycznej przestrzeni.

Bardzo trudno byłoby nosić ze sobą złoto i wykorzystywać je do zakupów, właśnie dlatego powstały banknoty. Pierwsze banknoty były niczym innym jak potwierdzeniem wydawanym przez instytucję lub bank, które przetrzymywały odpowiednią ilość złota. Bitcoina można przechowywać nie tylko na przenośnym urządzeniu o wielkości karty kredytowej, ale również online.

Transparentność

Ponadto Bitcoin jest bardzo przejrzysty, gdyż główna księga czyli Blokchain umożliwia na pełny wgląd w informacje dotyczące pochodzenia transakcji, czy miejsca ich wysłania. Nikt również nie ma wiedzy kto posiada dany adres Bitcoin.

Ochrona prywatności

Osoby, które nie chcą być identyfikowane w taki sposób, jak ma to miejsce w standardowym systemie bankowym, mogą zachować swoją anonimowość przez używanie kryptowalut.

Nie wszyscy również mają świadomość, że Bitcoin ma zdecydowanie silniejszą ochronę prywatności w porównaniu do PayPal. Konto Bitcoin to szereg liter oraz cyfr, bez imienia oraz nazwiska, konto nie ma także żadnych danych osobowych. Każdy z użytkowników może mieć kilka adresów. Osoby, które nie chcą, by ktokolwiek miał wiedzę dotyczącą tworzonej transakcji, Bitcoin będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż czek. Zobacz co można kupić za bitcoina.

Inwestycja oraz swoboda przeprowadzania transakcji

Wymieniając zalety Bitcoina nie można zapomnieć o możliwości inwestycji i swobodnym przeprowadzaniu transakcji. Bitcoin jest to doskonałe narzędzie do inwestycji. Kryptowaluta może powiem być używana na całym świecie bez wcześniejszego przechodzenia przez jakikolwiek proces konwersji.

Zalety bitcoina, a złoto

Podaż złota zawsze może zostać zmanipulowana, w przypadku gdy pojawi się nowe złoto, lub część złota zostanie zniszczona kurs ulegnie zmianie. Walutę fizyczną zawsze można zniszczyć czy podrobić. Zmiany w podaży spowodują zmiany w cenie. Bitcoin dzięki swojej cyfrowej postaci nie może w żaden sposób zostać zniszczony.

jakie są zalety bitcoina

Bitcoin nie ma również specjalnego ośrodka, który kontrolowałby transakcje, dzięki czemu są one zdecydowanie bardziej swobodne w porównaniu do transakcji gotówkowych. Jeżeli chodzi o tradycyjną walutę, należy wiedzieć, że fundusze zawsze mogą zostać przechwycone albo zamrożone przez takich pośredników jak PayPal czy nawet rząd.

Ponadto pośrednik może zakazać transakcji, która dotyczy usług czy towarów według własnego uznania. Niektórzy pośrednicy mogą nawet zakazać transakcji związanych z daną branżą np. erotyczną. Firmy prowadzące działalność w takiej branży nie mają wtedy jakichkolwiek możliwości korzystania z danego pośrednika.

Skuteczny bot giełdowy

Szybkość transakcji

Tradycyjny przelew może trwać długo, natomiast transakcje bitcoinowe przeważnie zajmują 10 minut. Jest możliwość wysłania bitcoina w dowolne miejsce, przyjdzie kilka minut później. Już w momencie gdy sieć Bitcoin przetworzy płatność, zostaje on przeniesiony.

Banki fizyczne jak wiadomo ograniczone są przez godziny pracy, zamknięte są nie tylko w nocy, ale również weekendy. Występują nawet ograniczenia dotyczące wpłacanych kwot w danym miesiącu przez niektórych pośredników.

Zalety bitcoina – podsumowanie

Bitcoin łączy w sobie wszystko co najlepsze w gotówce i złocie, zapewnia nie tylko otwarty rynek, ale również brak ograniczeń, które są z kolei nałożone przez banki czy rządy. Bitcoin jest także otwarty i bezpieczny. Pozwala na wymianę, a także przesyłanie środków w internecie bez pośredników. Daje swoim użytkownikom dostęp do salda przez prywatny klucz. W przeciwieństwie do gotówki, nie ma opcji duplikowania bitcoina. Bitcoin nie może także być zniszczony czy uszkodzony.