Co można kupić za bitcoina w Polsce i na świecie?

co można kupić za bitcoina

Bitmonety stały się ostatnio bardzo modne. Czy mają jakieś zastosowanie praktyczne? Co można kupić za bitcoina? Bitcoin jest uważany za nowoczesną, internetową, cyfrową walutę przetrzymywaną elektronicznie. Jest dostępna wszędzie tam, gdzie dostępny jest internet lub telefonia komórkowa, a więc nazywa się ją „nieznającą” granic.

Wysłana, zostaje błyskawicznie dostarczona do dowolnego miejsca na świecie pomijając banki i pośredników, a co za tym idzie, nie łączy się z nią koszt żadnych prowizji czy limitów. Nie da się go podrobić ani dodrukować.

Skuteczny bot giełdowy

Prawo do bitcoinów daje nam prywatny klucz, który znany jest tylko nam, jest to jedna z form elektronicznego podpisu. W samym bitconie wszystkie operacje, jakie zostały wykonane są jawne, jednak nie wiemy kto je wykonał i do kogo należą. Bitcon  ugruntował swoją pozycję na rynku jako pełnoprawna klasa aktywów w naszych portfelach inwestycyjnych. Wszystkie transakcje, które są przeprowadzone za ich pomocą są zabezpieczone za pomocą technologii, zwanej szerzej jako „blockchain”.

Są dostępne całodobowo i nie mają ograniczeń w postaci świąt, weekendów i może być wysłany w każdy dzień tygodnia. Przelewy, które wykonujemy za ich pomocą są dodatkowo niższe niż te za pośrednictwem banków, co jest plusem przy przelewaniu większych kwot.

Co można kupić za bitcoina?

Najważniejszą rzeczą jest fakt, że bitcoin staje się coraz popularniejszą i pożądaną walutą, za którą można kupić coraz więcej rzeczy! Coraz więcej restauracji, sklepów, czy firm zaczyna akceptować tę formę waluty. Powstaje konkretne pytanie: co można kupić za bitcoina?

Jeszcze około kilka lat temu jeden bitcoin równał się zakupowi batonika lub rogalika. Z czasem, kiedy technologia poszła do przodu, a kryptowalutą zaczęło interesować się coraz więcej inwestorów, można było za nią kupić najnowsze telefony, wakacje w Bułgarii, nawet luksusowy zegarek, wart 23 tysiące!

Gdzie kupić lub wymienić bitcoina?

Kryptowaluty obecnie można upłynnić za pomocą giełd, które pozwalają je sprzedać za papierkowe pieniądze. Wpłacać można je także w specjalnych bitomatach lub w bankomatach za pomocą specjalnych kodów SMS. Użyteczność tej waluty z miesiąca na miesiąc wzrasta, wraz z placówkami, które umożliwiają płatność również nimi.

Najbezpieczniejszy portfel

Co można kupić za bitcoina w Polsce?

Kupić za bitcoina można nocleg w apartamentach i hotelach. Coraz więcej hoteli lub osób prywatnych dołączą tę walutę jako formę płatności za swoje usługi. Jest to wygodne, ponieważ Bitcoin, znany ze swojej szybkości przelewowej dociera niemal natychmiastowo na konto. Zalety bitcoina są oczywiste. Przelew można wykonać w każdym dniu, nie czekając na akceptacje i zgody bankowe.

co można kupić za bitcoina w polsce

Restauracje i noclegi

Niektóre restauracje (w dużych miastach) także umożliwiają płatność tą walutą i ku uciesze rynku kryptowalut, coraz więcej właścicieli miejsc się na to decyduje. Z bitcoinem lubią się także socjal media, ponieważ zazwyczaj na tym poziomie dokonywane są transakcje na większe kwoty, a ta waluta „zajmuje” znacznie mniej miejsca – nie wiąże się to z koniecznością noszenia przy sobie grubego, potężnego pliku pieniężnego.

Sklepy internetowe

Sklepy internetowe lub z ogólną elektroniką także lubują się w formie płatności bitcoinem, jest to znacznie bezpieczniejszy i szybszy sposób na otrzymanie pieniędzy, za transakcję, która zostaje przeprowadzona.

Usługi medyczne i inne

Co ciekawe – w Polsce działa placówka medyczna Medicover w Warszawie, w której działa i stacjonuje ponad 3000 lekarzy, a za wizytę jesteśmy w stanie zapłacić wirtualnymi pieniędzmi! Na tym przykładzie widać, jak bardzo rynek kryptowalut się rozwija i że może stać się walutą przyszłości.

Bitcoin Taxi

Co można kupić za bitcoina? W stolicy Polski, w Warszawie, powstała nawet specjalna taksówka o nazwie „Bitcoin Taxi”, która przyjmuje płatność tylko tą walutą. Dołączyła już do ponad 4000 miejsc, w których akceptowana jest taka płatność!

Jedzenie z dostawą

Za Bitcoina kupimy także posiłek na pyszne.pl, a akceptuje tę walutę blisko 5 tysięcy restauracji. Wybór jest spory, a kolejne placówki dodawane są do listy.

Bilety lotnicze

Istnieje również możliwość zakupu biletów lotniczych – jako pierwsza wprowadziła to linia Air Baltic, a w jej ślady poszła ostatnio CheapAir.

Bitcoinem opłacisz rachunki

Co ciekawe, w Polsce został wprowadzony bitcoinowy procesor płatności InPay, który umożliwia opłacanie niemal KAŻDEGO rachunku oraz dokonanie płatności w sklepach internetowych.

Co można kupić za bitcoina na świecie?

Jeśli chodzi o świat, Bitcoin rozwija się jeszcze potężniej niż u nas w Polsce. Radzi sobie coraz lepiej, jest warty coraz więcej dolarów. Jeśli zastanawiacie się, co można kupić bitcoina np. w Dubaju – śpieszę z odpowiedzią.

co można kupić za bitcoina na świecie

Nieruchomości

Można za nie kupić… mieszkanie! Aston Plaza and Residences ogłosiło, że przyjmują bitcoiny za zakup mieszkań typu studio, czy nawet dwupokojowych. Ceny zaczynały się od 27,5 bitcoina, co dawało na ten czas około 130 tysięcy dolarów! To nieprawdopodobne, aby kryptowaluty i ich popularność urosła do momentu, kiedy większe miasta będą traktować je jako jedną z ważniejszych walut do zawiązywania transakcji mieszkaniowych.

Giełda BEZ Weryfikacji

Drinki w barze

Oprócz płacenia nimi w restauracjach, za bitcoina można kupić również drinki w popularnych barach. Jest to popularna forma płatności szczególnie w Niemczech, Berlinie – nawet do 10% barów przyjmuje taką płatność. W Nikozji, na Cyprze, możliwe jest opłacenie za nią tytułu magistra, dostając nawet dodatkową zniżkę.

Pogrzeb

Ciekawym faktem będzie również możliwość zapłacenia nimi za pogrzeb. To dość mocno niszowa propozycja, ale jeden zakład pogrzebowy w USA wprowadził taką możliwość, dając szansę na rozwój i temu rynkowi.

Inne przykłady, co można kupić za bitcoina:

  • wypożyczyć gorzelnię na Węgrzech
  • pizzę
  • doradztwo w sklepach (np. akustycznych)
  • treningi z trenerem personalnym
  • wypożyczyć kort tenisowy
  • samochody (np. porsche)
  • narkotyki lub inne nielegalne towary
  • doradztwo energetyczne
  • meble

Warto pamiętać, żeby z portfelem bitcoina obchodzić się tak, jak z tym, gdzie trzymamy gotówkę. Zazwyczaj w naszych portfelach nie trzymamy większej gotówki i warto zrobić tak samo w tym przypadku – trzymać małą, codzienną gotówkę w jednym portfelu, a większe ilości kryptowaluty przeznaczone na inwestycje w innych, dobrze strzeżonych miejscach.

Trzeba również wykonać kopię zapasową portfeli do bitcoina, aby uchronić się przed zwykłymi, ludzkim błędami lub awarią komputera lub systemu, który mógłby wpłynąć na to, że portfel zostałby skradziony lub skopiowany.

Ważne jest szyfrowanie portfela, aby uchronić go przed dostaniem się do niego potencjalnych złodziei. Bitcoin jest coraz popularniejszy, coraz bardziej pożądany i coraz więcej warty, dlatego nie wolno bagatelizować wszelkiego bezpieczeństwa aby nie stracić bardzo dużej kwoty, za którą zapłacimy w coraz to większej ilości miejsc.

Uważaj na oszustów, którzy wiedzą co można kupić za bitcoina

Pomimo faktu, że Bitcoin cały czas staje się coraz to popularniejszy, bardzo łatwo w internecie naciąć się na fałszywych sprzedawców i strony internetowe sklepów, które w rzeczywistości nie istnieją, a wymagają tylko płacenia kryptowalutą.

To bardzo ważne nie stracić głowy i sprawdzać wiele razy taki sklep, aby mieć pewność, że jest zaufany i transakcja zakupu bitcoinem się powiedzie, a my otrzymamy swój zakup. Jest to zasada ograniczonego zaufania i jedna z niewielu pułapek, jakie czyhają na osoby, które dopiero poznają funkcjonowanie płatności internetowych kryptowalutami.

Jak widać, rynek kryptowalut i miejsca, gdzie można kupić rzeczy za bitcoina jest bardzo zróżnicowany, jednak stale się rozwija. W internecie znajdziemy wiele stron, na których możemy podejrzeć miejsca, w którym właśnie się znajdujemy i gdzie śmiało dokonamy płatność Bitcoinem.

W obecnych czasach, gdy rozwój internetu jest tak potężny, warto inwestować w wiedzę i naukę o tych walutach, gdyż niewykluczone, że stanie się kiedyś głównym środkiem płatniczym na całym świecie.